24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Internet Security 2012 Rekora Koşuyor
22 Mayıs 2012 Salı 10:35

Kaspersky Internet Security 2012 Rekora Koşuyor

Mart 2012’de gerçekleştirilen AV-Karşılaştırması’nın isteğe-bağlı değerlendirme sonuçlarına göre Kaspersky Internet Security 2012, tüm rakiplerinin önüne geçiyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab,  geçtiğimiz günlerde en yeni tüketici ürünü Kaspersky Internet Security 2012’yi duyurmuştu. İki yıllık bağımsız tarama testinden geçerek, en yüksek skoru elde eden bu ürün, Mart 2012’de gerçekleştirilen “Antivirüs karşılaştırmalı tarama testi”nden aldığı %99.3 oranındaki tanımlama oranıyla bağımsız laboratuvardan “Advanced+” sıfatını almayı da başardı.

AV-Karşılaştırmalı isteğe bağlı bu test, düzenli tarama sürecinin sabit disk sürücüsüne kayıt edilmiş kötü amaçlı yazılımları ne kadar etkili bir şekilde tanımladığını değerlendiriyor. Bu yöntem  gerçek hayattaki PC kullanımını yansıtmasa da, güvenli yazılımın çok çeşitli kötü amaçlı yazılımlarla ne kadar etkili bir şekilde mücadele ettiğini gösterityor. Bu özel testte, 300 bine yakın numune koleksiyonu kullanıldığını belirten Kaspersky uzmanları aynı zamanda, geniş veritabanlı yasal uygulamalar taranırken ortaya çıkan hatalı pozitif tanımlamaların da hesaba katıldığını ekliyor.

Kaspersky Lab’in bu çözümü, diğer güvenlik sağlayıcılarındaki 20 ürüne karşı olarak geliştirildiği gibi bulut-tabanlı güvenlik sistemleri de mevcut oldukları her yerde aktif duruma getiriliyor. Yetkililer ayrıca, Kaspersky Internet Security 2012’nin, bütün rakiplerinin yanı sıra bir önceki versiyonunun da önüne geçtiğini açıklıyorlar. Çünkü ürün, Ağustos 2011’de girdiği benzer AV-Tanımlama testinde elde ettiği %98.3 skoru geride bırakarak, %99.3 tanımlama oranına sahip olmuş. Piyasadaki diğer geliştiricilerin bu testteki ortalama sonucu ise %73 seviyelerinde kalmış.

Ürünü rakiplerinden ayıran özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Ürün, aynı zamanda geniş veritabanlı hatasız dosyalara karşı da test edilmiş. Bu testte, Kaspersky Internet Security için sadece dokuz adet hatalı pozitif tanımlama kaydedilmiş. Bu sonuç, en yakın takipçilerinden bile gözle görülür oranda önde olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, Kaspersky Lab’in yaptığı dokuz hatalı pozitif tanımlama, AV-Karşilaştirmali tarafından “düşük tekrarlanma sıklığı” kategorisinde değerlendirmiştir.

Kaspersky Lab Kötü Amaçlı Yazılım Karşıtı Araştırma Sorumlusu Oleg Ishanov, “İsteğe bağlı tanımlama testleri, bizlerin temel reaktif güvenlik teknolojilerini değerlendirmemize olanak tanıyor. ‘AV-Karşılaştırmaları’ndaki en son değerlendirmelerde, ürünümüz hem en iyi sonucu elde etti hem de devam eden gelişimini ortaya koydu” diyor. Ishanov ayrıca, “Bu sonuç, gerçek-yaşam senaryosunun, statik tanımlama System Watcher, Firewall ya da URL filtreleme gibi çeşitli yelpazedeki farklı teknolojilerle güçlendirildiği zaman, kullanıcılarımızın her çeşit tehdide karşı maksimum korumanın keyfine vardığı anlamına geliyor” diye ekliyor
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları