29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karnelerini Çocuklarının Elinden Aldılar
03 Şubat 2012 Cuma 18:31

Karnelerini Çocuklarının Elinden Aldılar

Orion Vakfı Güzelbahçe Özel Piri Reis İlköğretim okulu Anne sohbetleri adı altında gerçekleştirdiği program sonunda annelere karne verdi. Anneler karnelerini çocuklarının elinden aldılar.

Öğrenciler gibi velilerine de karnelerini verdik diyen okulun Psikolojik Danışmanı Onur Akkoca programın amacının anne ve çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmek, birbirlerini duymalarına ve isteklerini doğru yolla ifade etmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

Altı oturum şeklinde gerçekleşen eğitimde annelik rolü, çocukların gelişim dönem özelliklerinin bilinmesinin önemi, sorumluluk süreci, özgüven gelişimi, dinlenebilir anne olma, olumlu çocuk yetiştirme konularının karşılıklı iletişim ile paylaşılmaya çalışıldığını ifade eden Akkoca, bu bilgilerin  yanı sıra,  grup çalışmalarının en büyük etkilerinden biri olan, annelerin karşılıklı deneyimlerini paylaşılma olanağı bulmasının en büyük kazanç olduğunu ifade etti.

Anneler de bu eğitimle sinirlilik hallerinin azaldığını, bildikleri halde hayata geçiremedikleri doğruları uygulamaya başladıklarını, çocukları ile iletişimlerinin güçlenmesinin yanı sıra eşleri ve yakın çevreleri ile de iletişimlerinin güçlendiğini söylediler. Anneler ayrıca eğitimin kendilerine terapi gibi geldiğini, farkındalık düzeylerinin artığını, kuralları olan bir anne olmalarına rağmen sorumluluk verme konusunda değişiklikler yaptıklarını , bu güne kadar kitaplardan, tv programlarından edindikleri ancak uygulamada güçlük çektikleri davranışları bir oyun gibi uygulayarak sonuçlarını keyifle almanın heyecanını  yaşadıklarını belirttiler.

Programı tamamlayan anneler düzenlenen bir  törenle karnelerini çocuklarının elinden aldılar. Program ikinci dönem de devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları