17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kariyer.netten Robot İK
04 Kasım 2007 Pazar 13:55

Kariyer.net'ten Robot İK

Kariyer.net, firmalara özel hizmet veren Robot İK’yı devreye soktu. Robot İK, gelen özgeçmişleri otomatik olarak gruplara ayırıyor, istenirse yanıt mektubu bile gönderiyor.

Online insan kaynakları alanının öncü ismi Kariyer.net, yepyeni hizmetlerle iş dünyamız için değer yaratmaya devam ediyor. Kariyer.net’in en son yeniliği ise “Robot İK” adını taşıyor. Kariyer.net tarafından geliştirilen en son İK teknolojisi olan Robot İK sayesinde şirketlerin özgeçmiş incelemek için yaptıkları tüm manuel işlemler otomatikleşiyor.

Robot İK hizmetini kullanıma sunan Kariyer.net, hem şirketlerin daha etkin çalışmasını hem de aradıkları adaylara çok daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Robot İK, gelen başvuruları sizin belirlediğiniz kriterlere göre otomatik olarak ayrıştırıyor ve farklı klasörlerde topluyor. Eğer isterseniz, klasörlere göre tanımladığınız mektupları da adaylara gönderiyor. Kısacası eskiden manuel olarak yaptığınız tüm işlemler otomatikleşiyor ve zaman kazanıyorsunuz. Üstelik de ihtiyacınız olan adaya en kolay şekilde ve hiç vakit yitirmeden ulaşabiliyorsunuz.

Kariyer.net üzerinde robotunuzu oluşturmak için tek yapmanız gereken, 19 kritere göre filtreleme kurallarınızı tanımlayarak kaydetmek. Robot İK, aldığınız tüm başvurulara bu kuralları aynen uyguluyor ve tüm işlemleri sizin yerinize yapıyor. Ancak her şey bu kadarla sınırlı değil. Başvurular klasörlere ayrıldıktan sonra gerçekleştirilecek eylemi de Robot İK üzerinde tanımlayabiliyorsunuz. Artık belirli klasörlerdeki adaylara isterseniz e-posta ile yanıt mektubu gönderebilir, isterseniz SMS’le mülakat tarihlerini bildirebilirsiniz. Robot İK hizmetiyle ilgili tüm ayrıntılar Kariyer.net sitesinde sizleri bekliyor.

D.I.S.C. Kişilik Envanteri kullanımı ile işe alım süreciniz kontrol altında

Kariyer.net, şirketlerin işe alım süreçlerinde verimliliği artırmalarına ve doğru pozisyona doğru adayı alma sürecini kontrol altına almalarına yardımcı olan D.I.S.C. Kişilik Envanteri’ni de kullanıma sundu. ABD’nin en yaygın kişilik envanterleri arasında yer alan D.I.S.C. Kişilik Envanteri, PowerHRM (Glosis Inc.) ve Baraka tarafından ülkemiz insan profiline uygun olarak hazırlanmış bulunuyor ve Kariyer.net üyesi firmalar artık D.I.S.C. kişilik envanterinden online olarak yararlanabiliyor. D.I.S.C. Kişilik Envanteri sayesinde çalışan veya aday personelin işe uygunluk raporlarına sadece bir tıklamayla ulaşmak mümkün olabiliyor.

D.I.S.C. Kişilik Envanteri, kişinin özel ve iş yaşamında sergilediği davranış kalıbını, “tarzını” ve “özelliğini” tanımlayarak, firmaların kendilerine özgü gereksinimleri doğrultusunda bir İK yapısına sahip olmalarını kolaylaştırıyor. Bireylerin motivasyonlarının artırılması için de yönlendirici nitelik taşıyan D.I.S.C. Kişilik Envanteri sayesinde işgörenler doğru pozisyonlandırılıyor, doğru yönlendiriliyor ve kariyer planlamaları en doğru şekilde yapılabiliyor. D.I.S.C. Kişilik Envanteri kurumların doğru kişiye ulaşmasını, iş ve çalışan anlamında en iyi eşleşmeyi yapabilmesini ve uygun olmayan kişileri en başında eleyebilmesine yardımcı oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları