27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kariyer.nette Yeni İş Arama Modülü
13 Ağustos 2007 Pazartesi 15:59

Kariyer.net'te Yeni İş Arama Modülü

Kariyer.net’in kullanıma sunduğu Yeni İş Arama Modülü, iş arayanlar ve işverenler için site üzerinde arama yapmayı kolaylaştırıyor.

Online işe alım alanında ülkemizin önde gelen markası Kariyer.net, Yeni İş Arama Modülünü üyelerinin kullanımına sundu. Yeni modül sayesinde hem iş arayanlar, hem işverenler Kariyer.net’in hizmetlerinden daha verimli, kolay ve etkin şekilde yararlanma imkanına kavuştu. Üyelerine iş ve eleman arama süreçlerinde her zaman için daha fazla kontrol ve verimlilik sunma amacıyla hizmetlerini sürekli olarak iyileştiren Kariyer.net, Yeni İş Arama Modülünü de bu ilkeden yola çıkarak geliştirdi.

Kariyer.net’in kullanıma sunduğu yeni modül, 15 ayrı kriterle iş aramayı mümkün kılıyor. Bu kriterler; tarih, iş alanı, şehir/ülke, departman, anahtar kelime, pozisyon, unvan, pozisyonun seviyesi, pozisyon tipi, eğitim seviyesi, özel ilanlar, iş tecrübesi, cinsiyet, aylık ücret ve firma adı olarak sıralanıyor. Adaylar, bu kriterlerden istediklerini seçtiklerinde, aradıkları özellikleri taşıyan ilanlar kendilerine gösteriliyor. Aradıkları işin özeliklerini kaydeden ve kriterlerini belirledikleri bu gruba bir isim verebilen adaylar, daha sonraki iş aramalarında bu kriterleri kullanarak zaman kazanıyor. Öte yandan, farklı işler için istenildiği kadar kriter grubu oluşturulabiliyor. Örneğin, bir aday satış danışmanı ve müşteri temsilcisi olarak iki farklı iş arıyorsa, bu iki iş için farklı gruplar tanımlayabiliyor. Böylece hangi pozisyonla ilgili arama yapıyorsa, ona ait önceden tanımladığı kriterleri seçerek zaman kazanabiliyor.

Kariyer.net’in kullanıma sunduğu Yeni İş Arama Modülü’nün adaylara getirdiği kolaylık ve avantajlardan bazıları şunlar:
• İncelediğim İlanlar bölümünde daha önce görüntülenen ilanlar listelenebiliyor.
• Beğenilen ilanlar, daha sonra başvurulmak üzere İlgilendiğim İlanlar bölümüne kaydedilebiliyor.
• Adayların özgeçmişindeki iş tecrübeleri ve yaşadıkları şehirle Kariyer.net tarafından otomatik olarak eşleştirilen ilanlar Özgeçmişime Uygun İlanlar bölümünde görülebiliyor.
• İlanlara eklenen bilgilendirici resimler sayesinde, ilanı bütünüyle incelemeden bile genel özelliklerine ilişkin bilgi sahibi olunabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları