20 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kardeş Okullar İçin Kermes
22 Aralık 2011 Perşembe 10:45

Kardeş Okullar İçin Kermes

Orion Vakfı Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis okullarının birlikte gerçekleştirdiği kermes 500 kişi tarafından ziyaret edildi.

Kermesten elde edilen gelirle Kardeş okullar Karşıyaka Lamia Karer İlköğretim Okulu ile Seferihisar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun ihtiyaçları karşılanacak. 
Fransızların Broncante Pazarı dedikleri kermes bu yıl 11. kez Saint Joseph Lisesi’nin çok amaçlı salonunda Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulları tarafından gerçekleştirildi. 100 öğrenci ve velisi ile öğretmenlerden oluşan grup evlerinde yaptıkları süs eşyaları, yiyecek, giyecek, takı, aksesuar ve kullanmadıkları eşyalarını satışa çıkardı. Sadece 5 saat süren etkinliğin 500 ziyaretçisi oldu.  Kermese ilgiyi artırmak için hediye çekilişi de düzenlediklerini belirten Piri Reis Okulları Sosyal Etkinlikler Koordinatörü Colette Taner, “250 bilet sattık. 250 bilet karşılığı da hediye koyduk. Hiç boş yok. Bu hediyelerin arasında halı, kilim, Çeşme’de ve Pamukkale’de hafta sonu tatilleri gibi çeşitler var. Toplanan parayı ikiye bölüp kardeş okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Örneğin Seferihisar Yatılı Bölge Okulu’nun masa tenisi masasına ihtiyacı var. Büyük olasılıkla onların bu ihtiyacını karşılayacağız. Yine Karşıyaka Lamia Karer İlköğretim Okulunun da ihtiyaçlarını göz önüne alarak yardım yapacağız” diye konuştu.
Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu sınıf annesi Tuğçe Serim de gerçekleştirdikleri bu etkinlikle amaçlarının kardeş okulların yüzünü gülümsetmek, çocuklarına sosyal sorumluluk bilincini aşılamak, yardımlaşmayı ve tasarruf etmeyi öğretmek olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları