23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karakoyunlu ve Kocaömere Başarı Ödülü
25 Nisan 2011 Pazartesi 11:13

Karakoyunlu ve Kocaömer'e Başarı Ödülü

Forum İstanbul 2011'in kapanışında Yılmaz Karakoyunlu ve Cahit Kocaömer'e, Yaşam Boyu Başarı Ödülleri verildi.

Türkiye"nin 2023 vizyonu ve kriz sonrası küresel yeni gerçekler çerçevesinde, ekonomi, siyaset ve bilim dünyasından yerli ve yabancı çok sayıda konuşmacının katılımıyla, 21-22 Nisan 2011 tarihleri arasında Swissotel"de gerçekleştirilen Forum İstanbul 2011"de masaya yatırıldı.

Bu yıl 10"uncu kez düzenlenen Forum İstanbul"da 2 gün boyunca gerçekleşen toplam 10 oturumda küresel mali krizin etkileri ve mevcut durum, kriz sonrası piyasalar ve finansal istikrar, dış ticaret ve yatırım ilişkilerinde yeni dinamikler, ekonomik ve politik denge arayışları, geleceğin şehirleri, çevreci ve sürdürülebilir büyüme gibi konular farklı alanlardan uzmanlarca tarafından ele alındı.

21-22 Nisan tarihlerinde iki gün süreyle gerçekleşen ve açılış konuşmasını Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan"ın yaptığı Forum İstanbul"un bu yılki özel konuşmacıları ise John Hopkins Üniversitesi ekonomi profesörü Steve Hanke, Future Agenda 2020 Koordinatörü Dr. Tim Jones oldular. Forum İstanbul 2011 Konferansı 22 Nisan 2011 Cuma akşamı verilen gala yemeği ve ödül töreniyle sona erdi.

Düzenlenen ödül töreninde 3 ayrı eğitim ödülünün yanı sıra Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ve Forum İstanbul Gençlik Platformu Ödülleri de verildi. Törende verilen üç adet eğitim ödülünden ilkini, Zonguldak"ın Ereğli ilçesinde yaşayan ve çok sayıda okul yaptıran Hüseyin İbrahim İzmirli"ye verildi. Eğitim kategorisindeki ikinci ödül ise 3 milyon TL"lik birikimini Samsun"a hukuk fakültesi yapılması için bağışlayan Diş Hekimi Mustafa Kemal Güneşdoğdu"ya verildi. Üçüncü eğitim ödülü ise her yıl karının yüzde 10"luk bölümünü burs ve ihtiyacı olan öğrencilerin giyimi için tahsis eden Taha Grubu-Tema Mağazacılık adına Genel Müdür Yardımcısı Murat Mısırlı"ya verildi. Forum İstanbul 2011 Yaşam Boyu Başarı Ödülülleri Yılmaz Karakoyunlu ve Cahit Kocaömer"in oldu. Gecede, Forum İstanbul Gençlik Platformu Ödülleri de sahiplerine verildi.

Ödül töreninin ardından Sanatçı Filiz Akın"ın eşlik ettiği Geriatri Uzmanı Dr. Ohan Karatoprak, Obezitenin Yeniden Tanımı ve Uzun Yaşam Üzerindeki Etkileri başlıklı bir sunum yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları