02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kampanya Yönetim Çözümlerinde SAS
25 Mayıs 2009 Pazartesi 15:08

Kampanya Yönetim Çözümleri'nde SAS

2009 Çok Kanallı Kampanya Yönetimi raporunu yayınlayan Gartner, 10 yıldır yazılım çözümleriyle Türkiye'de hizmet veren SAS Türkiye'yi liderler arasında gösteriyor.

Daralan ekonomide mal ve hizmet satışlarını artırmak isteyen kurumlar daha verimli ve başarılı kampanya yönetimi yetkinliğine sahip olabilmek için IT yatırımlarına yöneliyor. 2009 Çok Kanallı Kampanya Yönetimi raporunu yayınlayan Gartner, 10 yıldır yazılım çözümleriyle Türkiye"de hizmet veren SAS Türkiye"yi liderler arasında gösteriyor.

Basit araçlarla temel kampanya yönetiminin üstesinden gelmiş olan kurumlar, artık gelişmiş çok kanallı kampanya yönetimi yetenekleri için SAS"a yöneliyor. Müşteri analitiğini pazarlama optimizasyonu ile birleştiren SAS müşterileri, pazarlama yatırımlarının geri dönüşlerinde, bazı durumlarda yüzde 400"e kadar varan önemli kazançlar elde ediyorlar.

Gartner"ın Çok Kanallı Kampanya Yönetimi raporuna göre SAS gibi lider çözüm sağlayıcılar e-pazarlamayla entegre kampanya yönetimi için üstün performalı ürünler sağlıyorlar. Liderlerin yüksek pazar bilinirliği, yüksek pazar penetrasyonu, güçlü pazar ivmesi ve kampanya yönetimi alanını büyütmeye yönelik stratejik vizyonları bulunuyor.

SAS Global Perakendeden Sorumlu Genel Müdürü Jeff Levitan, "Çok kanallı kampanya yönetiminde liderler arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. SAS"ın analitik alanındaki rakipsizliği, piyasadaki en kapsamlı kurumsal pazarlama çözümü ile birleşince SAS tüm pazarlama bölümleri için en akıllı çözüm haline geliyor. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yenilikler yaratmaya devam ediyoruz. Yazılımın hizmet olarak sağlanması (Software-as-a-service: SaaS) ve önümüzdeki günlerde duyuracağımız yeni web analitiği çözümümüz de bunlardan bazıları" diyor. Pazarda büyüyebilen çözümlere yönelik artan talebi gören SAS, "SAS® OnDemand: Kampanya Yönetimi" adlı çözümünü de duyurdu. Levitana göre günümüz ekonomisinde kurumlar, hızlı değer üreten ve büyüyebilen IT yatırımları yapmalılar.

Almanya"nın ikinci büyük bankası Commerzbank, pazarlama kaynaklarını ve kampanya yönetimini optimize etmek için SAS çözümlerini kullanıyor. Commerzbank Müşteri ve İş Analitiği/Pazarlama Bölümü Direktörü Heiko Güthenke, "Kampanyalarımızın süregelen optimizasyonu bizim en önemli görevlerimizden biri. Harcadığımız her bir Euro"nun en yüksek başarı ihtimali ile harcandığından emin olmalıyız. Bu nedenle SAS"ın iş ortağımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz" diyor.

Lider pazarlama çözümlerinden oluşan bütünleşik çözüm yelpazesi
Pazardaki birçok kurumsal pazarlama yönetimi yazılımı tedarikçisi dar bir bakış açısıyla nokta çözümlere odaklanırken, SAS müşteri odaklı pazarlama süreçlerini kapsayan bir çözüm yelpazesi sunuyor. SAS"ın kampanya yönetimi yetenekleri; kampanya yönetimi, çapraz ve dikey satış, müşteri tutundurma, segmentasyon, e-pazarlama, etkinlik tabanlı pazarlama, kampanya optimizasyonu, ürün karması analizi, pazarlama performans yönetimi ve web analitiğini de kapsayan çok geniş bir müşteri zekası yelpazesi olarak dikkat çekiyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları