20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalite ve Çevre Kuruluna Yeni Direktör
29 Mayıs 2007 Salı 17:58

Kalite ve Çevre Kurulu'na Yeni Direktör

Çimento ve ilgili sektörlerin kalite kontrol ve çevresel ölçüm hizmetlerinin bağımsız ve tarafsız bir yapıda gerçekleştirilmesi amacıyla Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği' nin bir iktisadi işletmesi olarak kurulan Kalite ve Çevre Kurulu’na yeni

Ülkemizin Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde, çevresel ölçüm hizmetlerini yerine getirmek, çimento ve ilgili ürünler konusunda CE işaretlemesine yönelik Uygunluk Belgesi vermek üzere muayene ve belgelendirme kuruluşu olarak örgütlenenen Kalite ve Çevre Kurulu’nun hedefi çimento ve ilgili ürünlerde sanayimize dünya standartlarında hizmet vererek “Sürdürülebilir Kalkınma” ilkesine uygun şekilde yüksek kalitede üretim yapılmasını sağlamak ve kontrol etmek.

01 Mayıs 2007 tarihinde Kalite ve Çevre Kurulu Direktörü olarak yeni görevine başlayan Kürşat Cezmi ÖZCAN, kalite ve çevre konusundaki geniş deneyimi ile KÇK’nın hedeflerine ulaşmasına öncülük edecek.

1965 yılında, Burdur’da doğan Kürşat Cezmi ÖZCAN 1986 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 1995 yılında, Salford Üniversitesi (İngiltere)’nde ‘Kalite Yönetimi’ üzerine, 2002 yılında da Gazi Üniversitesi’nde “Kooperatiflerde Verimliliğin Artırılmasında Kalite Sisteminin Rolü’ üzerine Yüksek Lisanslarını tamamladı. 1988 yılında, Türk Standartları Enstitüsü’nde çalışma hayatına başlayan ÖZCAN, Satınalma Müdürü, Kalite Uzmanı, Kalite Müdürü, Kalite ve Sistem Belgelendirme Daire Başkanı, Genel Sekreter Teknik Yardımcılığı ve Genel Sekreter Müşavirliği görevlerinde bulundu. 2005 yılında, Göltaş Çimento ve Göltaş Hazır Beton Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği’ne atandı. 2006 yılında, Türkiye Çimento ve Çimento Ürünleri Sektör Meclisi Üyesi oldu. Yurtiçi ve yurtdışında kalite ve çevre konularında muhtelif toplantılara konuşmacı, eğitmen ve iştirakçi olarak katılan ÖZCAN, Türk Silahlı Kuvvetleri ile TOBB bünyesinde gerçekleştirilen Kalite ve Çevre konulu çeşitli yarışmalarda Jüri üyesi olarak görev yaptı. ÖZCAN ayrıca, Avrupa Kalite Ödülü Denetçisi olarak da görev almış, kalite ile ilgili yapmış olduğu katkılardan dolayı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan teşekkür ve takdir belgeleri aldı.


Kalite ve Çevre Kurulu (KÇK) Hakkında

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği' nin bir iktisadi işletmesi olan Kalite ve Çevre Kurulu, çimento ve ilgili sektörlerin kalite kontrol ve çevresel ölçüm hizmetlerinin bağımsız ve tarafsız bir yapıda gerçekleştirilmesi amacıyla 1996 yılında kuruldu. Hedefi çimento ve ilgili ürünlerde sanayimize dünya standartlarında hizmet vererek “Sürdürülebilir Kalkınma” ilkesine uygun şekilde yüksek kalitede üretim yapılmasını sağlamak ve kontrol etmek olan Kalite ve Çevre Kurulu, ülkemizin Avrupa Birliğine uyum sürecinde, çevresel ölçüm hizmetlerini yerine getirmek çimento ve ilgili ürünler konusunda CE işaretlemesine yönelik Uygunluk Belgesi vermek üzere muayene ve belgelendirme kuruluşu olarak örgütlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları