27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalite Standartları Yükseliyor
03 Ocak 2011 Pazartesi 15:01

Kalite Standartları Yükseliyor

JCI Akreditasyon Belgesi'nin daha kolay alınmasını sağlamak üzere SAP, iş ortağı Datasel ile birlikte yeni bir uygulama sunuyor.

Callpex'de Yeni Yönetici
Mercekten Göze 3D Deneyimi
Sosyal Medya Takip Yazılımı
FiloTürk'ten e-Call'a Destek

SAP iş ortağı Datasel Bilgi Sistemleri ve TÜBİTAK desteği ile geliştirilen, SAP BusinessObjects temelli JCI Akreditasyon uygulaması, hastane ve sağlık kuruluşlarının kalite standartlarını yükseltirken, iş süreçlerini de düzenliyor.
Dünyanın önde gelen yazılım firmalarından SAP, iş ortağı Datasel Bilgi Sistemleri ile, Türkiye"deki hastanelerin ve sağlık kuruluşlarının JCI (Joint Commission International) Akreditasyon Belgesi almaları için yapmaları gereken süreçleri ölçümleyen yeni bir uygulama sunuyor. Datasel Bilgi Sistemlerinin geliştirdiği JCI Akreditasyon Sistemleri Ölçme ve Değerlendirme Adaptörü çözümü, Akreditasyon Belgesi almak isteyen sağlık kuruluşlarının başvuru süreçlerinin ve yerine getirilmesi gereken kriterlerin yönetilmesini sağlıyor.
JCI Akreditasyon Belgesi almak isteyen sağlık kuruluşları, "ölçme ve değerlendirme" aşamasında ihtiyaç duydukları verilerin birçoğunu kendi bilgi sistemlerinden almakta zorluk çekiyorlar. Ya da verilerin derlenmesi ve değerlendirilmesi zaman alıcı bir süreç olarak karşılarına çıkıyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Datasel Bilgi Sistemleri, SAP BusinessObjects iş zekası çözümlerini temel alan "Hastaneler için JCI Akreditasyon Sistemleri Ölçme ve Değerlendirme Adaptörü" uygulamasını geliştirdi. JCI danışmanları ve hastane bilgi yönetim sistemi uzmanları, mevcut çalışmalar doğrultusunda, JCI literatürünü tarayarak elde edilen kalite performans göstergelerine göre gerekli düzenlemeleri yaptılar.
JCI Akreditasyon Sistemleri Ölçme ve Değerlendirme Adaptörü çözümü, açık sistem mimarilerini destekleyen yeni bir yaklaşım ve iş modeli getiriyor. Bu iş modelindeki yaklaşım ile verilerin, dış sistemlerden web servislerle toplanması, servis merkezli araçları kullanarak yönetilmesi ve SAP BusinessObjects ürün ailesi ile de değerlendirilerek gösterilmesini kapsıyor. Uygulamaya on-line entegrasyon seçeneği ile birlikte kullanımı kolay giriş ekranları aracı ile veri toplama imkanı da sunuyor.
SAP BusinessObjects çözümünün getirdiği veri tutarlılığı, eksik veri ve veri kalitesi konularındaki uyarılar da, JCI Akreditasyon Sistemleri Ölçme ve Değerlendirme Adaptörü çözümünün içinde yer alıyor. JCI Akreditasyon Modülü ile kalite performans göstergeleri, son kullanıcılara yapılan değerlendirmeleri dashboard aracı ile sunuyor. SAP BusinessObjects ile kullanımı kolay, esnek, etkin ve görselliği yüksek dashboard içerikleri sağlıyor. Ayrıca uygulama olay bildirim modülü, anket modülü, kalite performans göstergesi, editör uygulaması ve kullanıcı yönetimi uygulamaları da içeriyor.
SAP BusinessObjects JCI Akreditasyon Modülü ile tüm kalite performans göstergeleri için gerekli geçerliliklerin ve iş kurallarının belirlenmesine ve değiştirilmesine imkan tanıyor. Çoklu organizasyonları destekliyor ve tek bir dashboard üzerinden iyileştirme fırsatlarının kolayca belirlenmesini, detay karşılaştırmaların yapılmasını sağlıyor. Uygulama içerisinde bulunan referans kod veri bankası ile ana veri yönetimini gerçekleştiriyor. Kalite performans göstergelerinin veri kaynaklarını ISO standardına göre modelleyebiliyor ayrıca rapor sözlüğü ile uygunluk analizi, kontrol grafikleri ve trend analizlerini yapıyor.
JCI Akreditasyon Modülü ile Akut Miyokard Infarktusu, Hasta Değerlendirme, PATH, Kalp Yetmezliği, Anestezi ve Cerrahi Bakım, Akciğer Hastalıkları, Hemşirelik Bakım, Cerrahi Konularda Gelişim, Yatan Hasta Felç Bakımı, İlaç Yönetimi ve Kullanımı, Hasta Bakımı, İletişim ve Bilgi Yönetimi, Enfeksiyonların Önlenmesi ve Kontrolü, Hasta ve Ailesinin Hakları, Kalite İyleştirme ve Hasta Güvenliği, Çalışanların Niteliği ve Eğitimi, Venöz Tromboembolizm, Perinatal Bakım, Çocukların Astım Bakımı, Psikiyatrik Yatan Hasta Bakımı, Ayakta Hasta Kalite Ölçümleri ana başlıkları altında 144"ün üzerinde kalite performans göstergesinin kontrolü ve yönetimi yapılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları