18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KalDer Kongresi Başlıyor
09 Şubat 2012 Perşembe 10:11

KalDer Kongresi Başlıyor

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Ankara Şubesi, 22-23 Şubat 2012 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde İnsan Kaynakları Kongresi düzenleyecek.

KalDer tarafından, her yıl gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Kongresi bu yıl 22-23 Şubat’ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Geleceğe Dönüş ana teması ile düzenlenecek. Kongre’de kurumların insan kaynakları birimlerinin gelecekte hedefledikleri konumlara gelebilmeleri için bugünkü mevcut durumları analiz edilecek. İnsan kaynakları birimlerinin ve çalışanlarının kuvvetli ve zayıf yönleri kongrede ortaya konurken, dikkat edilmesi gereken tehditler ve fırsatlar çeşitli oturumlarda, konusunda uzman konuşmacılar tarafından katılımcılarla paylaşılacak.

Kongre’nin Kuvvetli Yönler Oturumunda; şirketlerde İK’nın yenileşim kültüründeki yeri ve önemi, İK alanında kadınlar için pozitif ayrımcılık ve kadın bakış açısının iş yaşamına olumlu etkisi gibi konular tartışılırken, Zayıf Yönler Panelinde; İK’nın kendini anlatma eksikliği, İK bölümlerinin sadece ücretlendirmeye dayalı yaklaşımları gibi konulara değinilecek. Fırsatlar Oturumunda; kurumlardaki psikolog uygulaması ve sosyal medya kullanımı ile sosyal sorumluluk projeleri tartışılırken, Tehditler Panelinde son günlerin sıcak konularından olan Mobbing, yeni kuşak çalışanlar ve İK bölümlerinin geleceği tartışılacak.

Farklı Oturumlar / Uzman Konuşmacılar
Kongre’de, mevcut durum analizinin adımlarından yola çıkılarak oluşturulan oturum ve panellerde sektörlerin öncü kurumlarında yönetici olan konuşmacılar deneyimlerini ve gelecek öngörülerini aktaracak. Kongre konuşmacılarından bazıları; Avivasa CEO’su Sayın Meral Eredenk, HSBC Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şengül Demircan, Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Yöneticisi Sayın Salih Ertör, Coca-Cola İçecek Türkiye İK Direktörü Sayın Elif Sezgin, Avea İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ayça İşbilir, BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Sayın Alican Sodan, Koç Bilgi Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Vedat Korkmaz
Kongre, Coca Cola İçecek Ankara Fabrikası çalışanlarından oluşan Lean Rock Grubu’nun mini konseri ile son bulacak.
 

Kongre Kapsamında Çalıştaylar
Kongre kapsamında 22 Şubat’ta, EFQM mükemmellik modeli ve İK yönetimi, çalışan performansını artırmanın yolları, İK’cılar için ikna ve iletişim becerileri, pozisyon değerlendirme ve ücret belirleme sistemleri, gibi konularda çalıştaylarla İnsan Kaynakları konusunda çeşitli yöntemler ve uygulama örnekleri aktarılacak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları