13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadir Has Üniversitesi’nde Bayrak Değişimi
07 Temmuz 2011 Perşembe 13:58

Kadir Has Üniversitesi’nde Bayrak Değişimi

Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, görevini Can Has’a devretti.

Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığını 2007 yılından bu yana sürdüren Nuri Has, Temmuz 2011 tarihi itibari ile görevini Can Has’a devretti.  Nuri Has bundan sonra Kadir Has Vakfı Başkanı olarak çalışmalarını sürdürecek.

Can Has konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Babamız merhum Kadir Has’ın vefatından günümüze bu görevi büyük bir özveri ile sürdüren Nuri Has’a teşekkür ediyorum. Yönetim olarak belirlenen stratejilerin başarı ile sürdürülmesi ve uluslararası standartlarda uygulamalarla üniversitemizi bugünlere taşıdı. Kadir Has Üniversitesi’ne daha dinamik; sürekli yeniliğe ve değişime açık vizyonu ile çok büyük katkıları olmuş, kalıcı değerler yaratmıştır. Bu süreci geliştirerek devam ettireceğiz" dedi.

Can Has yeni görevi ile ilgili hedeflerini şu sözlerle açıkladı: “Bilgiyi üreten ve paylaşan; ülkenin gelişimine katkıda bulunan, gerek Türkiye’de gerekse dünyada etkili bir kurum haline gelme hedefimiz sürecek. Kadir Has ismiyle özdeşleşmiş, saygınlığıyla oluşan  markamızın değerini koruyarak  ileriye taşıyacağız. Bu hedefe ulaşmak için alanında mükemmel bilgiyle donanmış kadroların varlığı ve geliştirilmesi  yeni dönemde de en önem verdiğimiz unsurlardan biri olacak. Uluslararası düzeyde akademik çalışmalarla ülkemizin ilerlemesinde rol oynamak istiyoruz. Amacımız evrensel değerleri destekleyen, en iyi imkanlar ve son teknoloji desteğiyle geleceğin liderleri olacak iş gücünü yetiştirmek ve dünyanın ileri gelen üniversitelerine eşdeğer akademik  ortamı devam ettirmektir.”

Johannes Kepler Universitat, Linz'den  1981 de mezun olan Can Has, 1982 yılında, Has Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş'de Genel Müdür Yardımcılığı, Otomarsan Otobüs ve Motorlu Araçlar Sanayi A.Ş., bugünkü adıyla Mercedes-Benz Türk A.Ş.'inde 1983-1986 yıllarında, Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Peugeot) ve Karsan Pazarlama A.Ş.' inde de 1984-1991 yıllarında Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.
Can Has halen, Kadir Has Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Has Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. İngilizce ve Almanca bilen Has, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları