23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ka-Sat Genişbant Servisinin Hızı Artıyor
28 Aralık 2010 Salı 12:23

Ka-Sat Genişbant Servisinin Hızı Artıyor

Önümüzdeki dönem, Ka-Sat uydusu ile Tooway Internet hızını kırsal kesimde 10 Mbps'e kadar çıkartıyor.

KA-SAT uydusunun başarılı bir şekilde Kazakistan"ın Baykonur Uzay Merkezi"nden fırlatılmasından sonra Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyonu aşkın insan Tooway ile yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 Avro"dan başlayan fiyatlarla ulaşabilecek.
Avrupa"nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olan KA-SAT, genişbant servisinin hızını önümüzdeki dönemde artıracak. Örneğin İngiltere"den Azerbaycan"a kadar olan geniş coğrafyada kullanıcılar 10 Mbps"a varan yüksek hızda genişbant servislerinden faydalanabilecek. Eutelsat"ın uydudan Tooway™ genişband uydu servisi rekabetçi fiyatlarla yeni bir çığır açarak, kullanıcılar için yüksek hızlı servisleri, ev ofis çalışanlar için genişbant altyapısını günlük sadece 1 Avro gibi oldukça cazip fiyatlarla başlatacak.
Tooway"in varolan servislerindeki uydudan indirme hızı Mayıs 2011 tarihinden itibaren 3.6 Mbps"den 10 Mbps"e çıkarken; uyduya gönderme hızı ise 384 Kbps"den 4 Mbps"e çıkacak. Kullanıcılarına çok basit bir kurulumla anında genişbant servisi verebilen Tooway için gerekli olan sadece Ethernet yolu ile PC"ye bağlı bir modem ve ufak bir uydu anteni. Bunlara ek olarak, Tooway™ uydu üzerinden telefon hizmeti ve evlere doğrudan uydu televizyon hizmeti de sunuyor olacak.
Eutelsat Multimedya ve Katma Değer Servisler Direktörü Arduino Patacchini konuyla ilgili olarak "KA-SAT"ın çoklu spot ışıma teknolojisiyle bütünleştirilmiş Ka-band frekanslarının kullanılışı tek bir uydu tarafından sağlanan bant aralığında radikal bir adım atmayı sağlıyor" dedi. Patacchini sözlerine şöyle devam etti: "Bu önemli teknolojiyi kullanarak, Tooway uydu genişbant servisi ile Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyondan fazla insanın yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 Avro"dan başlayan fiyatlarla ulaşmasını sağlıyor."
Avrupa genelinde bütün ülkelerde faaliyet gösteren Tooway ev ofis çalışanlara, küçük işletmelere sertifikalı distribütorleri aracılığıyla farklı ve cazip paketler sunuyor.
Astrium tarafından Eutelsat için yapılan ve 6.1 ton ağırlığındaki KA-SAT uydusu Avrupa"nın farklı bölgelerine yerleştirilen birbirlerine yüksek hız fiberoptik altyapı ile bağlantılanmış 8 aktif ve 2 yedek toplayıcı ana yer istasyonları (Gateway) ile Avrupa altyapısında yeni bir çığır açıyor. 70 Gbps"i aşan hız kapasitesi ile dünyanın en güçlü uzay platformu olan KA-SAT uydusu Avrupa"nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olarak rekabetçi fiyatı ile uydu hizmetleri alanında çağının öncüsü olma yolunda ilerliyor. Uydunun doğrudan internet erişiminden kurumsal ağlara ve yerel yayıncılığa kadar ticari uydu sektörünün pek çok alanında önemli gelişmeler kaydetmesi bekleniyor.
Eutelsat Communications:
Eutelsat S.A"nın iştiraki olan Eutelsat Communications ticari kapasite sağladığı 26 uydusuyla tüm Avrupa kıtasına, Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Asya ile Amerika"nın önemli yerlerine uydu iletişim hizmeti sunmaktadır. Eutelsat elde ettiği gelir ile dünyanın önde gelen ilk üç operatöründen biridir. 31 Aralık 2009 itibarı ile Eutelsat uyduları 3,400 televizyon kanalı ve 1,100 radyo istasyonu yayını yapmaktadır. 1,000"in üzerinde kanal, 13 derece Doğu"da bulunan HOT BIRD™ uyduları üzerinden; Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika"daki 123 milyon uydu ve kablolu televizyon abonesine yayın yapmaktadır. Eutelsat uyduları aynı zamanda sabit ve mobil telekomünikasyon hizmetleri, televizyon besleme linkleri, kurumsal ağlar ve Internet Servis Sağlayıcılar, karasal, deniz ve uçuş esnasındaki uygulamalar için geniş bant erişimi gibi gerekli ihtiyaçlara hizmet etmektedir. Eutelsat"ın geniş bant yan kuruluşu Skylogic; Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika"daki şirketlere, yerel halka, devlet kurumlarına ve yardım kuruluşlarına hizmet veren Fransa ve İtalya"daki teleportlar aracılığı ile hizmetlerini yürütmekte ve pazarlamaktadır. Merkezi Paris"te bulunan Eutelsat, yan kuruluşları ile beraber 28 ülkede 661 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları