23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JCI Türkiye Ulusal Kış Zirvesi Yapıldı
26 Ocak 2012 Perşembe 12:30

JCI Türkiye Ulusal Kış Zirvesi Yapıldı

JCI Türkiye, Ulusal Kış Zirvesi'ni 230 genç girişimcinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği'nin, JCI Eskişehir evsahipliğinde düzenlediği ve 3 gün süren Ulusal Kış Zirvesi'ne, 230 genç girişimci ve işadamı JCI üyesi katıldı. Gençlerin aktif vatandaşlıklarını ve toplumun pozitif değişimine katkıda bulunmalarını hedefleyen JCI, 2012 yılının ilk ulusal etkinliği olan Kış Zirvesi'nde biraraya gelerek Türkçe ve İngilizce Münazara Turnuvaları ile Topluluk Önünde Konuşma Yarışmaları düzenledi.


Yarışmalarda kazananlar şöyle;
Türkçe münazara yarışmasını Gaye Demirel (JCI Kocaeli), Barış Kışlak (JCI Kadıköy) ve Murat Demir (JCI Diyarbakır Temsilciliği)n'den oluşan takım kazanırken, İngilizce münazara yarışmasını Tuna Cenkçi, Eda Yaşar ve Elif Ekinci'den oluşan JCI İstanbul ekibi kazandı. Türkçe Topluluk Önünde Konuşma Yarışması Birincileri Aydın Bırık ve Oğuz Aslan seçilirken, İngilizce Topluluk Önünde Konuşma Yarışması Birincisi JCI Kıbrıs'tan Leman Özkan oldu.

Zirvenin dikkat çeken konuğu ise CHP Milletvekili sayın Şafak PAVEY idi. Ödül töreni ve gala yemeğine katılan PAVEY, 2010 yılında uluslararası TOYP programı dahilinde JCI Türkiye'nin ve 2011 yılında ise "Dünyanın En Başarılı On Genci"nden biri seçilmişti. Törende konuşma yapan PAVEY, JCI'ın başarılı ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, projelerini yakından takip ettiğini ve desteklediği belirtti, yeni dönemde tüm JCI üyelerine başarılar diledi.      
          
Zirvenin son günü ise 26 JCI şubesi, dünyanın en büyük kurumsal vatandaşlık girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni (UN Global Compact) tüm şube başkanlarının katıldığı bir törenle imzaladı. JCI Türkiye Başkanı Volkan ÖZTÜRK, imza töreninde yaptığı konuşmasında, JCI'ın UN Global Compact'ın küresel partner kuruluşu olmasından mutluluk duyduklarını, ülkenin dört bir yanındaki şubeleri ile Küresel İlkeler Sözleşmesi ve BM Bin Yıl Kalkınma Hedefleri doğrultusunda projeler yapmaya ve ülkemizde bu alandaki bilinci arttırma çalışmalarını sürdürmeye devam edeceklerini belirtti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları