20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JCI Türkiye Avrupadan 3 Ödülle Döndü
23 Haziran 2007 Cumartesi 15:46

JCI Türkiye Avrupa'dan 3 Ödülle Döndü

JCI Türkiye ekibi, Hollanda’nın Maastricht kentinde gerçekleştirilen Avrupa Konferansı’nda En Başarılı Web Sitesi, En Başarılı Yayın ve Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri kategorisinde En Başarılı Proje ödüllerini aldı.

JCI Türkiye ekibi, Hollanda’nın Maastricht kentinde gerçekleştirilen Avrupa Konferansı’nda 3 ödül birden aldı. Böylece, 30 kişilik JCI Türkiye ekibi, dünya kongresi öncesi önemli bir uluslararası başarıya imza attı.

www.jciturkey.biz, En Başarılı Web Sitesi ödülünü alırken, JCI İstanbul şubesi tarafından gerçekleştirilen ve kültürlerarası diyaloğu göç hikayeleriyle irdeleyen, Vedat Akman’ın Global Immigrant Stories (Küresel Göç Hikayeleri) adlı eseri, En Başarılı Yayın ödülüne layık görüldü. Öte yandan, JCI Adana şubesinin, ulusal ve küresel bazda yaşanan su sorununa dikkat çekmek üzere 2002-2007 yılları arasında yürüttüğü Su Projesi kapsamında gerçekleştirilen Liselerarası Münazara Turnuvası ise Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri kategorisinde En Başarılı Proje ödülüne hak kazandı.

Avrupa Konferansı çerçevesinde Türk üyeler tarafından ülke tanıtımına yönelik çeşitli faaliyetler de gerçekleştirildi:
• Maastricht Üniversitesi’nin Avrupa Birliği yüksek lisans programı dahilinde bir çalıştay düzenlendi. Sadece JCI Türkiye üyeleri ve ilgili lisans öğrencileri için düzenlenen çalıştayda, AB'nin Geleceği ve Türkiye ilişkileri tartışıldı.
• Kongre boyunca açık kalan ticaret fuarında Türkiye standı kuruldu ve ülke tanıtım broşürleri dağıtıldı. Standda ve konferans boyunca Kasım 2007’de Antalya’da düzenlenecek JCI Dünya Kongresi tanıtıldı.
• Yaklaşık 1.500 katılımcının ziyaret ettiği Türk gecesi düzenlendi.

Antalya’da Bir Dünya Kongresi

5-11 Kasım’da Topkapı ve Kremlin Palace Otelleri’nde düzenlenecek 62. JCI Dünya Kongresi’ne, 120 ülkeden yaklaşık 5.000 kişinin katılması bekleniyor. Kongrede, kurumsal sosyal sorumluluk konusu tartışılacak. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongre kapsamında ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel gibi çeşitli gündüz programları düzenlenecek; ödül törenleri ve ülke geceleri yapılacak. Ayrıca, aday ülkeler arasında yapılan seçimle, 2 yıl sonrasının kongre yeri belirlenecek. Kurumsal sosyal sorumluluk kavramının ele alınacağı 62. JCI Dünya Kongresi, Türk iş dünyasının, turizminin ve ticaretinin gelişimine katkı sağlayacak, ülke tanıtımında önemli rol oynayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları