25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JCI Global İş Ortakları Zirvesi Tamamlandı
14 Ağustos 2012 Salı 00:43

JCI Global İş Ortakları Zirvesi Tamamlandı

JCI Global Partnership Summit – JCI Global İş Ortakları toplantısı 25-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

İş dünyasından spora, sanattan eğitime her alanda daha iyi liderler ve aktif vatandaşlar yetiştirmeyi hedefleyen JCI (Junior Chamber Internetional – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) her yıl New York’ta düzenlediği Global İş Ortakları Zirvesi’ni 25 - 27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC - International Chamber of Commerce) temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen zirvede Türkiye ekibi aktif şekilde yer aldı.
Sonuç bildirisi G20 Zirvesi’nde devlet başkanlarına verilecek.

Birleşmiş Milletler’in Binyıl Kalkınma Hedefleri kapsamında yürüttüğü çalışmalara dünya çapında 115 ülkedeki 200 bini aşkın üyesi ile destek veren JCI zirve sonunda hazırlanan bildiride bu desteğini sürdüreceğinin altını çizdi. JCI’ın her ülkedeki temsilcilikleri bulundukları bölgenin Binyıl Kalkınma Hedefleri kapsamındaki ihtiyaçlarını belirlemek ve buna paralel projeler oluşturmak konusunda kararlılıklarını vurguladılar. Zirve sonuç bildirisi Eylül ayında yapılacak G20 Zirvesi’de devlet başkanlarına verilecek.

JCI Türkiye Başkanı Volkan Öztürk liderliğinde katılım gösteren delegeler zirvenin yanı sıra Amerika’daki temsilciliklerimiz ile de temaslar sağladılar. Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Ertuğrul Apakan, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Hüseyin Müftüoğlu, New York Başkonsolosu Mustafa Levent Bilgen, New York Ticaret Ataşeliği’nden Ahmet Canlı ve Mustafa Ali Yurdupak ile görüşen JCI Türkiye ekibi ortak çalışmalar konusunda iş birliği konusunda adım attılar.

JCI Türkiye’den Şafak Pavey’e tam destek
Cesareti ve azmi ile hayatını daha iyi bir dünya yaratmaya adayan Şafak Pavey’in Birleşmiş Milletler’de Türkiye adına engelliler komitesi üyeliği adaylığı için verilen resepsiyonda JCI Türkiye delegeleri de yer alarak adaylığına tam destek verdiler. Geçen yıl Dünyanın En Başarılı On Genci – Ten Outstanding Young Persons (TOYP) programında JCI Dünya Kongresi’nde dünyanın en başarılı on gencinden biri olan Şafak Pavey, İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı kategorisinde ödüllendirilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları