23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JCI Dünya Kongresi’nde Futbol Heyecanı
02 Kasım 2007 Cuma 13:34

JCI Dünya Kongresi’nde Futbol Heyecanı

5 - 10 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında, JCI Football Passion adıyla bir futbol turnuvası da düzenlenecek.

Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi, hem JCI, hem de Türkiye tarihinde bir ilk’e evsahipliği yapacak. Kongre kapsamında, JCI Football Passion adıyla bir futbol turnuvası düzenlenecek.

JCI Football Passion Proje Direktörü Semih Özkan, projenin amacını şu şekilde açıklıyor: “JCI dünyasında bütünlüğün artırılması ve kültürlerin buluşması temasıyla Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmayı ve bu çerçevede büyük bir birlikteliğin ve gerekli tanıtımın sağlanmasını hedefliyoruz. JCI Football Passion organizasyonunun, yurtiçi ve yurtdışı medyanın büyük ilgisini çekmesini bekliyoruz. Amacımız, bu organizasyonu geleneksel hale getirmek ve JCI dünyasının bir markası olarak oturtmak.”

2007 JCI Dünya Kongresi için Antalya’ya gelecek olan ülke delegasyonlarından bayan ve baylardan oluşturulacak 16 takım JCI Football Passion’a katılacak. Aktif futbol lisansı bulunan oyuncular turnuvaya katılamayacaklar. Her ülke delegasyonundan yalnızca bir takım kurulabilecek. Takımlar, 11 kişiden oluşacak.

JCI Football Passion’a kayıt yaptıran ülkeler şöyle: Almanya, Suriye, Romanya, Türkiye, İsviçre, Finlandiya, Kongo, Nijerya, Hollanda, Brezilya, Fransa, Kanada, Hong Kong, Belçika, Kore.

Maçların yarım futbol sahasında gerçekleştirileceği JCI Football Passion sırasında bir sağlık ekibi, maç öncesi, katılımcıların futbol oynamaya ya da spor faaliyetinde bulunmaya bir engellerinin olup olmadığını tetkik ederek sağlık raporu hazırlayacak.

JCI Football Passion, 5 Kasım’da Kremlin Palace Oteli Futbol Sahası’nda düzenlenecek bir Hoş Geldiniz Partisi ile başlayacak. 4 gün sürecek maçlar, 9 Kasım’da gerçekleştirilecek final maçıyla sona erecek. Şampiyon olacak takımın oyuncuları, kupayı JCI Dünya Başkanı’nın elinden alacaklar. Diğer takımlara da JCI Football Passion madalyası verilecek. Final maçının ardından Kremlin Palace Oteli Futbol Sahası’nda bir Gol Partisi düzenlenecek. 10 Kasım’da yapılacak JCI Dünya Kongresi Gala Gecesi’nde ise bir sonraki JCI Football Passion organizasyonu Hindistan’a devredilecek.

JCI Football Passion hakkında ayrıntılı bilgi için, www.jciworldcup.org adresi ziyaret edilebilir.

Türkiye’nin Tanıtımına Katkı

Topkapı ve Kremlin Palace Otelleri’nde düzenlenecek 62. JCI Dünya Kongresi’ne, 120 ülkeden yaklaşık 5.000 kişinin katılması bekleniyor. Kongrede, “kurumsal sosyal sorumluluk” konusu tartışılacak. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongre kapsamında ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel gibi çeşitli gündüz programları düzenlenecek; ödül törenleri ve ülke geceleri yapılacak. Ayrıca, aday ülkeler arasında yapılan seçimle, 2 yıl sonrasının kongre yeri belirlenecek. 62. JCI Dünya Kongresi, Türk iş dünyasının, turizminin ve ticaretinin gelişimine katkı sağlayacak, ülke tanıtımında önemli rol oynayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları