27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JCI, Dünya Kupası’nı Türkiye’ye Getiriyor
03 Ağustos 2007 Cuma 15:05

JCI, Dünya Kupası’nı Türkiye’ye Getiriyor

Junior Chamber International (JCI), 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi ile Dünya Kupası’nı Türkiye’ye getiriyor.

Junior Chamber International (JCI) tarafından 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. Dünya Kongresi, hem JCI, hem de Türkiye tarihinde bir ilk’e evsahipliği yapacak. Kongre kapsamında bir Dünya Kupası düzenlenecek.

JCI Dünya Kupası Proje Direktörü Semih Özkan, projenin amacını şu şekilde açıklıyor: “JCI dünyasında bütünlüğün artırılması ve kültürlerin buluşması temasıyla Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmayı ve bu çerçevede büyük bir birlikteliğin ve gerekli tanıtımın sağlanmasını hedefliyoruz. JCI Dünya Kupası’nın, yurtiçi ve yurtdışı medyanın büyük ilgisini çekmesini bekliyoruz. Bu ilginin, FIFA Dünya Kupası’na Türkiye’nin evsahipliği yapabilmesi için yetkilileri heyecanlandırmasını ve bu konuda JCI gibi uluslararası sivil toplum kuruluşlarının desteğinin alınmasını umuyoruz.”

2007 JCI Dünya Kongresi için Antalya’ya gelecek olan ülke delegasyonlarından bayan ve baylardan oluşturulacak 16 takım Dünya Kupası’na katılacak. Aktif futbol lisansı bulunan oyuncular turnuvaya katılamayacaklar. Her ülke delegasyonundan yalnızca bir takım oluşturulabilecek. Takımlar, 11 kişiden oluşacak. Bugüne kadar, katılım için Brezilya, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Suriye, Kongo, Romanya ve Finlandiya’nın başvurduğu belirtiliyor.

Maçların yarım futbol sahasında gerçekleştirileceği Dünya Kupası sırasında bir sağlık ekibi, maç öncesi, katılımcıların futbol oynamaya ya da spor faaliyetinde bulunmaya bir engellerinin olup olmadığını tetkik ederek sağlık raporu hazırlayacak.

Dünya Kupası sonunda şampiyon olacak takımın oyuncuları, kupayı JCI Dünya Başkanı’nın elinden alacaklar. Diğer takımlara da Dünya Kupası madalyası verilecek.

Türkiye’nin Tanıtımına Katkı

5-11 Kasım’da Topkapı ve Kremlin Palace Otelleri’nde düzenlenecek 62. JCI Dünya Kongresi’ne, 120 ülkeden yaklaşık 5.000 kişinin katılması bekleniyor. Kongrede, kurumsal sosyal sorumluluk konusu tartışılacak. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongre kapsamında ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel gibi çeşitli gündüz programları düzenlenecek; ödül törenleri ve ülke geceleri yapılacak. Ayrıca, aday ülkeler arasında yapılan seçimle, 2 yıl sonrasının kongre yeri belirlenecek. Kurumsal sosyal sorumluluk kavramının ele alınacağı 62. JCI Dünya Kongresi, Türk iş dünyasının, turizminin ve ticaretinin gelişimine katkı sağlayacak, ülke tanıtımında önemli rol oynayacak.

www.jciturkey.biz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları