23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Java Day 09 İstanbul Yaklaşıyor
26 Mayıs 2009 Salı 14:19

Java Day '09 İstanbul Yaklaşıyor

Java'daki son gelişme ve yenilikler Haziran ayında Java Day '09 İstanbul'da ele alınacak.

Sun Microsystems tarafından Türkiye"de yazılım geliştiricileri bir araya getirmek, yazılım dünyasında bilgi paylaşımını sağlamak ve uygulama geliştirme dünyasındaki gelişme ve yenilikleri paylaşmak amacıyla düzenlenen geleneksel Java Day, bu yıl 25 Haziran"da İstanbul Swissotel"de düzenlenecek. Java Day "09 İstanbul, bilişim profesyonellerinin yanı sıra bağımsız yazılım geliştiriciler, üniversiteler, akademisyen ve öğrenciler, analistler, uluslararası Java uzmanlarını bir araya getirecek. Bu yıl etkinlikte ele alınacak konular arasında JavaFX, Gerçek zamanlı uygulamalar, bulut bilgiişlem, mobilite ve DTrace konuları ön plana çıkacak.

Sun Microsystems'da Java Geliştirici ekibin başında görev yapan Reginald Hutcherson"ın ana konuşmacı olarak yer alacağı Java Day "09"da, bireysel ve kurumsal alanda Java dünyasında yaşanan yenilikler katılımcılarla paylaşılacak. Sun"ın açık kaynak stratejileri; son kullanıcı teknolojileri, masaüstü, mobil ve yeni nesil web uygulamaları, hizmetler ve entegrasyon gibi konular ele alınacak. Java Day "09 İstanbul"da Sun Microsystems Java teknoloji danışmanlarından Angela Caicedo, Carl McDonald ve Peter Karlsson da katılımcılara Java dünyasındaki en son gelişmeleri çeşitli demolarla aktaracak.

Programlama Dillerinin Sultanı Java…
Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından 1995 yılında yaratılan platform bağımsız bir dil olan Java, bugün dünyanın en yaygın ve en gelişmiş programlama dili. Esneklik, verimlilik, taşınabilirlik özellikleri ve sunduğu olanaklarla yazılım geliştiriciler için vazgeçilmez bir araç olan Java günümüzde tüm dünyada eğlenceden işe, her an her yer ve her araçta kullanılabilen kurumsal ve bireysel uygulamalar geliştirmek isteyen 6,5 milyonun üzerinde Java geliştiricisi tarafından 4,5 milyarın üzerinde cihazda kullanılıyor. 800 milyonu aşkın bilgisayar, 2,1 milyarın üzerinde cep telefonu ve mobil cihaz, 7 milyon akıllı eğlence kutusu ve 3,5 milyar akıllı kartın yanı sıra, dekoderlerden yazıcılara, web kameralarından oyunlara, araçlar için yol bilgisayarlarından sayısal loto bayilerine, tıbbi cihazlardan otopark ödeme noktalarına kadar hayatımızın her anında kullanılan cihazlar Java üzerinde çalışıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları