08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Jason Goldberg Türkiyeye Geldi
03 Haziran 2009 Çarşamba 10:24

Jason Goldberg Türkiye'ye Geldi

Goldberg, XING Open Social platformunun tanıtımı kapsamında Türk internet ve iş dünyası ile buluştu.

Borsaya kote edilen ilk Web 2.0 şirketi ve Avrupa"nın lider iş ağı olan XING ekibine Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Jason Goldberg, Türk internet ve iş dünyasıyla bir araya geldi. Seri girişimci olarak pek çok internet platformuna imzasını atan Goldberg, Open Social uygulamaları platformundaki yeni gelişmeleri ve internet dünyasına dair fikirlerini katılımcılarla paylaşırken, internette şirket kurmak isteyenleri aydınlatacak bilgiler de verdi.

02 Haziran 2009, Salı günü saat 09:30"da Sofa Hotel, Nişantaşı"nda düzenlenen ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Jason Goldberg, kuruculuğunu ve CEO"luğunu yaptığı sosyal haber ağı Social|Median"ın öyküsünü anlatırken, içinde bulunduğumuz dönemin internette iş kurmak için en iyi dönem olduğuna değinerek, kullanıcıları yeni birer AR-GE departmanına dönüştürmenin yolları hakkında ipuçları verdi.

XING"in Türkiye"de Open Social platformunu başlattığını açıklayan Golberg, dileyen tüm uygulama geliştiricilerin kendi uygulamalarını geliştirip XING üzerinde duyurabileceğini ve artık yeni yazılımları kullanıcı isteklerinin belirlediğini vurguladı. Sosyal medyayı da içine alan XING"in geliştirdiği iki uygulamayı tanıtan Goldberg, birkaç hafta içinde 30 yeni uygulamayı daha hayata geçireceklerini söyledi. Goldberg bu doğrultuda, yeni iş ve kariyer fırsatları yaratırken XING platformunun Open Social uygulamalarını nasıl kullandığına ve bunun Türkiye için taşıdığı öneme dair açıklamalarda bulundu.

Konuşması sırasında Avrupa"nın lider iş ağı XING"ten örnekler veren ve sürekli büyüyen üye sayısı, kârlı iş modelleri ile XING"in küresel krizde kazananlardan olduğunu ifade eden Jason Golberg, özellikle Türkiye"deki üye profesyonellerin bu sayede Almanya"da 2 milyonu aşkın iş ortağıyla, dünya genelinde ise 190 ülkede 7,5 milyona yakın potansiyel ticaret ortağıyla iletişime geçebildiklerini söyledi. XING üyelerinin gerek Türkiye"deki gerekse Avrupa"daki ekonomik merkezlerle kolay ve hızlı bir şekilde irtibata geçebildiklerini belirten Goldberg, 16 dilde yayın yapan XING"e üye Türk girişimcilerinin herhangi bir dil kısıtlaması olmadan ve sınırlara takılmadan uluslararası alanda iş kurma ve yönetme imkânı bulduklarını da vurguladı.

Yüzde 60 aktiflik oranıyla son derece etkin kullanılan ve 124 milyon bağlantıyı içine alan XING platformunda 600.000 ücretli üye, 22.000 grup bulunuyor.90.000 XING etkinliğinde yer alan katılımcı sayısı ise 460.000 rakamına ulaşıyor.

"Ship it" sloganıyla yol çıkan ve "kullanıcılar en iyisinin bilir" ilkesiyle hızlı, minimum koşul gerektiren ve geri bildirimlerden yararlanma imkanına sahip bir platform olarak öne çıkan XING, Türk şirketlerinin milyonlarca profesyonele ulaşması için büyük bir fırsat sunuyor.

Jason Goldberg hakkında
2004-2007 yılları arasında Jobster"ı kuran ABD"li internet girişimci Jason Goldberg daha önceleri AOL Time Warner"da yöneticilik yaptı. ABD'li T-Mobile firmasında Stratejik Planlama ve İş Geliştirme"den sorumlu yönetici pozisyonunda ve 1993-1998 yılları arasında ise Washington DC"de Beyaz Saray"da görev aldı. Standford Üniversitesi"nden işletme yüksek lisansına sahip olan Goldberg"in kurucusu ve CEO"su olduğu sosyal haber ağı Social Median, 2008 Aralık ayı itibariyle XING bünyesine katıldı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları