25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
James Grunigden Liderlere Tüyolar
09 Mart 2009 Pazartesi 12:41

James Grunig'den Liderlere Tüyolar

Bersay İletişim Enstitüsü tarafından ağırlanacak olan iletişim gurusu Grunig, Obama'nın başarılı seçim iletişimini değerlendirecek.

Modern iletişim düşüncesinin mimarlarından kabul edilen ve iletişim dünyasında büyük ses getiren simetrik iletişim teorisinin fikir babası James Grunig, 12 Mart"ta Bersay İletişim Enstitüsü"nde vereceği konferansta, şirketler/kurumlar ve kamuoyu arasındaki iletişim ağlarının en etkin biçimde nasıl kurgulanabileceğini anlatacak.

Teorisinden yola çıkarak Barack Obama"nın seçim kampanyasını da irdeleyecek olan Grunig, Obama"nın seçim sonrası süreçte izlediği iletişim stratejisini de değerlendirecek.

Grunig, simetrik iletişim modeliyle kurumların yaşayabilecekleri potansiyel krizleri nasıl önleyebilecekleri ya da proaktif bir şekilde yönetebileceklerine dair ipuçları da sunacak.

Halkla ilişkilerin stratejik bir yönetim fonksiyonu olarak konumlanmasının ve karar süreçlerinin bir parçası olmasının şirketler için öneminin altını çizen olan James Grunig, bunun kuruluşların kamuoyuyla iyi ve sürdürülebilir ilişkiler kurmasının temel şartlarından biri olduğu iddiasında.

Grunig konferansında Sembolik-Yorumlayıcı olarak adlandırdığı eski iletişim yaklaşımlarının neden yerini Stratejik - Davranışsal olarak tanımladığı yepyeni bir anlayışa bırakması gerektiğini de açıklayacak.

İstanbul Üniversitesi Fahri Doktora Ünvanı Verecek
İstanbul Üniversitesi Senatosu ilk kez ülkemizi ziyaret edecek olan iletişim duayeni Prof. Dr. James Grunig"e Fahri Doktora ünvanı ve beratı verme kararı aldı.

Grunig'e fahri doktora ünvan ve beratı, 12 Mart Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Senatosunda düzenlenecek bir törenle verilecek.

Prof. Dr. Grunig'e iletişim bilim alanına yaptığı değerli katkılar, kazandırdığı eserler ve Halkla İlişkiler alanında yeni açılımlara neden olan kurumsal çalışmaları nedeniyle verilecek fahri doktora ünvanı ve beratı, İstanbul Üniversitesi'nin bu alanda verdiği nadir fahri doktora ünvanlarından biri olma niteliği de taşıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları