20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmire Altıncı Üniversite
16 Temmuz 2008 Çarşamba 15:46

İzmir'e Altıncı Üniversite

İzmir Üniversitesi, 4 fakülte ve bir meslek yüksekokulu ile ilk öğrencilerini 2008 - 2009 akademik yılında kabul edecek.

İzmir"in 3. vakıf üniversitesi olarak bu yıl öğrenci almaya başlayacak olan İzmir Üniversitesi, seçkin ve alanında uzman akademik kadro ile 900 öğrenciye eğitim imkanı sunuyor. Güzelyalı semtinde, İzmir"in tüm semtlerine kara, deniz ve metro aracılığı ile kolay ve konforlu bir ulaşımın merkezinde bulunan İzmir Üniversitesi, öğrencilerine bir şehir üniversitesi olmanın tüm avantajlarıyla kapılarını açıyor.

İzmir Üniversitesi"nin tüm bölümlerindeki öğrenciler, anabilim dallarının gelişimini takip edebilecek düzeyde mesleki İngilizce eğitimine tabi tutulacak. Üniversite"nin son sınıf öğrencilerine sunduğu bir diğer olanak da Avrupa ya da ABD"nin seçkin üniversitelerinde eğitimlerini sürdürme ve mezun olma imkanı.

İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Necdet Doğanata, üniversitenin tüm fakülte ve bölümlerini, akademisyenler ve işadamlarının görüşlerini alarak belirlediklerini, üniversite olarak, kuruluşunda fikir aldıkları iş dünyası ile öğrencileri bir araya getirecek bir yapıda olacaklarını söyledi.

15 Ekim 2008 tarihinde eğitim ve öğretime başlayacak olan İzmir Üniversitesinde, Fen ve Edebiyat; İktisadi ve İdari Bilimler; Mühendislik ve Hukuk Fakültesi olmak üzere toplam 4 fakülte olduğunu kaydeden Doğanata, bunların dışında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Elektronik Haberleşme ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarının bulunduğu Meslek Yüksekokulunun da aynı tarihte öğretime başlayacağı bilgisini verdi.

İzmir Üniversitesinin, sosyal hayatla iç içe bir şehir üniversitesi olduğuna dikkat çeken Doğanata, şöyle devam etti: "Türkiye ve yurtdışından seçkin akademisyenler ve işadamlarının katılımıyla yapılan arama konferansları sonucunda, iş dünyasının hangi niteliklerde insan kaynağına ihtiyacı olduğu ve akademik düzeyde neler yapılabileceği sorularının yanıtlarını aradık. Tüm fakülte ve bölümlerimizi de bu doğrultuda belirledik. İzmir Üniversitesi olarak amacımız, çağdaş ve yenilikçi yapısı, yerli ve yabancı akademisyen kadrosu, eğitim programları ve iş dünyası ile yürüteceği koordinasyonla, günümüz bilgi toplumunun gerek duyduğu insan kaynağını yetiştirebilmek."

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları