27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZKA İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor
23 Temmuz 2008 Çarşamba 11:17

İZKA İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

İZKA, 2009 - 2013 Bölgesel Gelişim Planı çalışmaları kapsamında İzmir ilçelerindeki ziyaretlerine devam ediyor.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), 2009 - 2013 Bölgesel Gelişim Planı çalışmaları kapsamında İzmir"in mevcut durum, sorun ve potansiyellerinin tespiti ve katılımcı planlama teknikleri ile çözüm önerileri geliştirebilmek amacıyla ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

İzmir Kalkınma Ajansı Bölgesel Gelişim Planı"nın ilk aşaması olan İzmir ili ve ilçelerinin potansiyellerini ve sorunlarını ortaya çıkarmak için Güçlü Yanlar, Zayıf Yanlar, Fırsatlar, Tehditler (GZFT) Analizi yapılmıştı. Çalışma kapsamında Nisan ayında İzmir ili ilçelerindeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kesimlerinden çok sayıda kurum ve kuruluşa GZFT anketi gönderilmişti. Anket web ortamında uygulanmış, geri dönüşler İZKA tarafından İzmir geneli ve ilçeler bazından derlenmişti.

Çalışmanın ikinci aşaması ilçedeki aktörler tarafından İzmir Kalkınma Ajansı"na web ortamında hazırlanarak gönderilmiş olan GZFT analizinin sonuçlarının ilçe temsilcilerine sunulması, karşılıklı görüş alışverişi ile son halinin verilmesi şeklinde planlanmıştı. Bu bağlamda İZKA personeli Temmuz 2008 itibari ile Menderes, Seferihisar, Aliağa, Dikili, Beydağ ve Kiraz"ı GZFT analizi çalışmaları kapsamında, Bornova, Bayındır, Gaziemir, Konak ilçelerini ise ajans tanıtımı kapsamında ziyaret etmişti.

İZKA, Temmuz ve Ağustos ayları içinde tüm ilçe ziyaretlerini tamamlamayı planlıyor. Ziyaretler sonucunda kamu, özel ve sivil toplum kesimlerince üzerinde mutabakat sağlanmış GZFT Analizi, 2009-2013 Bölgesel Gelişme Planı"na girdi oluşturacak.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları