17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İÜ İşletme Fakültesi’ne AACSB’den Akreditasyon
27 Temmuz 2012 Cuma 11:50

İÜ İşletme Fakültesi’ne AACSB’den Akreditasyon

İÜ İşletme Fakültesi, devlet üniversiteleri içinde AACSB akreditasyonu alan ilk işletme fakültesi oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) (ABD) tarafından akredite edildi.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, tüm dünyadaki işletme fakültelerini akredite eden önemli bir kuruluş olan The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) (ABD) tarafından akredite edildi. Böylece İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye’deki devlet üniversitelerinin işletme fakülteleri arasında ilk AACSB akreditasyonu alan fakülte oldu.

İÜ İşletme Fakültesi, AACSB’nin akreditasyon için öngördüğü bütün standartları başarı ile yerine getirerek akreditasyon sürecini tamamladı ve dünyanın elit işletme fakülteleri arasında yerini aldı. Bu akreditasyon, İÜ İşletme Fakültesi’nin Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programları ile birlikte İşletme İktisadı Enstitüsü’nün MBA, Executive MBA ve MS programlarını kapsıyor.

Nisan 2012 itibariyle tüm dünyada 648 kurum AACSB akreditasyonu almış durumda. Bu kurumların çok önemli bir bölümü ise ABD’de yer alıyor.
İÜ İşletme Fakültesi’nin akredite olmasının ardından akreditasyon logosu öğrenci transkriplerinde yer almaya başlayacak. İÜ İşletme Fakültesi’ne yeni ufuklar açacak olan akredistasyon, İÜ İşletme Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine önemli ayrıcalıklar getirecek. Fakültenin diğer akredite olmuş üniversitelerle yapacağı işbirliklerini ve öğretim üyelerinin yurt dışındaki üniversitelerde ders verme olanağını artıracak. Mezunlarının bu üniversitelerin yüksek lisans ve öğrenci değişim programlarına kabul edilmesini kolaylaştıracak.
Dünyanın En İyileri Arasında

İÜ İşletme Fakültesi, başka bir değerleme kuruluşu olan Eduniversal tarafından 7 yıldır Doğu Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde en iyi ikinci fakülte olarak seçiliyor. Eduniversal’in değerlendirmesine göre; “Top Business Schools” kategorisinde dünyada 32. sırada olan İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye’nin de en iyi işletme fakültesi konumunda.

Türkiye’nin İlk İşletme Fakültesi
1968 yılında Türkiye’nin ilk işletme fakültesi olarak kurulan İÜ İşletme Fakültesi, Avrupa’da işletme alanında ilk lisansüstü eğitimleri başlatan İşletme İktisadı Enstitüsü’nü de bünyesinde barındırıyor. İÜ İşletme Fakültesi’nde birçok alanda lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora seviyelerinde eğitimler uluslararası standartlarda veriliyor. İÜ İşletme Fakültesi öğretim üyeleri geniş akademik ve sektör tecrübesinin yanı sıra ürettikleri prestijli yayınlar ile öğrenci ve iş dünyasını aydınlatmaya devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları