22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTÜ Tanıtım Etkinlikleri
24 Temmuz 2007 Salı 11:27

İTÜ Tanıtım Etkinlikleri

İTÜ, üniversite adaylarına, üniversitenin imkanları hakkında bilgi vermek amacıyla 26-27 Temmuz 2007 tarihlerinde Tanıtım Günleri düzenleyecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), üniversite adaylarına İTÜ’deki eğitim, yurt ve burs olanakları ile sosyal imkanlar hakkında bilgi vererek, tercihlerinde kolaylık sağlamak amacıyla Tanıtım Günleri düzenleyecek. 26-27 Temmuz 2007 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte Rektör Yardımcıları ile öğretim üyelerinin yanı sıra İTÜ öğrencileri de bulunacak.

Üniversite adaylarının aileleriyle birlikte katılabileceği İTÜ Tanıtım Günü’nde, ziyaretçilere multimedya gösterisi sunulacak, İTÜ’nün fakülte ve bölümleri standlarda bulunan öğretim üyeleri tarafından tanıtılacak, üniversite adayları meslekler hakkında bilgilendirilecek. Tanıtım Günleri kapsamında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi turu yapılacak, İTÜ’deki sosyal ve kültürel yaşam, burs ve yurt olanakları hakkında bilgi verilecek. Dileyen öğrenciler aynı günlerde İTÜ’nün Taşkışla, Gümüşsuyu ve Maçka yerleşkelerini de gezebilecekler.

Erken tercih yapacak olan üniversite adayları için, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi' nde, 16 - 31 Temmuz 2007 tarihlerinde, hafta içi, 10:00-17:00 saatleri arasında fakülte sorumluları tarafından fakülteler ve bölümler hakkında ön bilgilendirme yapılmaktadır.

ÖSS-Sayısal yerleştirme puanına göre, Türkiye genelinde başarılı olan öğrencilere, ücretsiz veya öncelikli barınma olanağının yanı sıra “İTÜ Başarı Ödülleri” de verilecek. İlk 500 öğrenci arasına girip kesin kayıtlarını yaptırarak programa devam edenlere, öğrenimleri boyunca dönemlik başarı ödülü, dizüstü bilgisayar ve uluslararası değişim programı (Erasmus) kapsamında en az bir dönem yurt dışında eğitim imkanı (uçak masrafları dahil) sağlanacak.

İTÜ, 2001 yılında kurduğu Öğrenci Danışma Merkezi aracılığıyla üniversite adaylarına hızlı bilgi ulaştırıyor ve sorularını yanıtlıyor. Öğrenci Danışma Merkezi’ne (0212) 285 66 11 numaralı telefondan ya da odm@itu.edu.tr e-posta adresinden ulaşılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları