27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTÜ Robot Olimpiyatları 2008
30 Aralık 2007 Pazar 11:08

İTÜ Robot Olimpiyatları 2008

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON), İTÜ Robot Olimpiyatları’nın ikincisini Mayıs 2008’ de düzenlemeye hazırlanıyor.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü(OTOKON) ilkini Nisan 2007’ de düzenlediği İTÜ Robot Olimpiyatları’nın ikincisini Mayıs 2008’ de düzenlemeye hazırlanıyor.

İTÜ'nün arıları iş başında

İTÜ Elektrik - Elektronik Fakültesi başta olmak üzere Türkiye’nin tüm üniversite ve lise öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten OTOKON, robotik ilgililerini 1-2-3 Mayıs 2008 tarihlerinde 3 gün boyunca "geleceğin teknoloji başkenti" İstanbul'da misafir ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi gibi asırlardır çağdaş bir üniversitede okumanın verdiği bilinç ve sorumlulukla;

• Robotik alanına ilgi çekmek,
• İlgilenen kişileri, düzenlenen seminerler ve söyleşiler ile bilgi ve deneyim yönünden desteklemek; yarışmalarla motivasyonunu artırmak ve sergiler vasıtasıyla ürünlerini sunmalarına imkân sağlamak,
• Türkiye'nin bilim ve teknolojinin neresinde olduğunu sorgulamak,
• Türkiye'de verilen robotik eğitimi için farklı açılımlar yakalayabilmek,
• Türkiye'de üretilen robotik projelerinin endüstriye uygunluğunu sorgulamak ve katma değeri yüksek projeler yapılmasına önayak olmak için İTÜ'de toplanıyoruz.

Ya r a t ı c ı b e y i n l e r İTÜ'de!

OTOKON olarak, 4000 katılımcısı, 362 projesi ve 10'u aşkın seminer, söyleşi ve paneliyle İTÜ Robot Olimpiyatları 2007'de bu yolda son derece başarılı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyor; İTÜRO'yu uluslararası hale getirmek azmiyle İTÜ Robot Olimpiyatları 2008'de, ilk adımımızdan güç alarak birçok yenilik ve geliştirimle Türkiye’de robotiğin gelişimine katkıda bulunabilme yolunda bir büyük adım daha atmayı hedefliyoruz.


İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü
www.ituro.itu.edu.tr
ituro@itu.edu.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları