26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTOda Uluslararası Tahkim Zirvesi
25 Ocak 2008 Cuma 13:57

İTO'da Uluslararası Tahkim Zirvesi

Milano Tahkim Odası’nın Akdeniz Projesi 29 Ocak’taki konferansta açıklanıyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Milano Tahkim Odası işbirliğinde Uluslararası Tahkimde Yeni Stratejiler: Milano Tahkim Odası’nın Akdeniz Projesi konulu bir konferans gerçekleştirilecek.

29 Ocak 2008 Salı günü saat 09.30’da İTO Eminönü Merkez Bina’da başlayacak konferansa ENI, Yapı Kredi ve ENEL gibi Türkiye’deki İtalyan ya da İtalyan ortaklı şirketlerinin üst düzey temsilcilerinin yanı sıra tahkim konusunda iki ülke akademisyenleri ve bürokratlar katılacak.

Açış konuşmalarının ardından İTO ve Milano Ulusal ve Uluslararası Tahkim Odası arasında işbirliği anlaşması imzalanacak.

Konferansta Milano Ulusal ve Uluslararası Tahkim Odası Genel Sekreteri Stephano Azzali, İtalya Kalkınma ve Finans Kurumu SIMEST Başkanı Giancarlo Lanna ve Uluslararası Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Milos Budin, gazetecilerin sorularını yanıtlayacaklar.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Balcı, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Carlo Marsili, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, DEİK, Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, İstanbul’daki İtalyan Ticaret Odası Başkanı Alberto Moggi, konferans konuşmacıları arasında yer alıyor. Sonuç konuşmasını ise Doğan Medya Grup Başkan Yardımcısı ve Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu gerçekleştirecek.

Konferansta; Uluslararası Tahkimin Türkiye’deki durumu, Milano Ulusal ve Uluslararası Tahkim Odası’nın Akdeniz Projesi: Akdeniz’in iki kıyısı arasındaki köprü başlıkları irdelenecek. Son oturumda ise kurum ve kuruluşların temsilcileri görüşlerini paylaşacaklar. Konferansta çeviri hizmeti verilecektir.

Tarih : 29 Ocak 2008 Salı
Yer : İstanbul Ticaret Odası Merkez Bina Eminönü

Program

09.30-10.15 Açış konuşmaları
11.35-11.55 Kahve arası
13.10-13.30 Kapanış konuşması

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları