18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTO, Komşu Ülke Suriyede
30 Kasım 2010 Salı 14:41

İTO, Komşu Ülke Suriye'de

'İTO, Suriye'de Expo Turkey 2010 in Syria'da.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türk özel sektörünün yeni pazarlar bulmasına yardımcı olacak çalışmalarına devam ediyor.

Afrika"dan Amerika"ya, Balkanlar"dan Orta Doğu"ya kadar dünyanın dört bir yanındaki fuarlara özel sektör temsilcileri ile katılan İTO, bu kez komşu ülke Suriye"de Expo Turkey 2010 in Syria (Suriye"de 1. Türk Ürünleri Sergisi) ile yeni iş bağlantılarının kurulmasını sağlayacak.

Suriye 1. Türk Ürünleri Sergisi, 8-11 Aralık 2010 tarihleri arasında Şam"daki Uluslararası Fuar Alanı"nda gerçekleştirilecek.

Sergi, hem Türkiye ile Suriye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin gelişmesine hem Orta Doğu ve Kafkaslar"a uzanan coğrafyada iş olanaklarının artmasına hem de Türk kültürünün tanıtılmasına büyük katkılarda bulunacak.

Dört gün boyunca 16.00-22.00 saatleri arasında açık kalacak Türk Ürünleri Sergisi"nde; otomotivden bilişime, gıdadan mobilyaya, hediyelik eşyadan kimyasal ürünlere, kozmetikten plastik eşyaya kadar tüm sektörlerden 125 firma ürünlerini tanıtma olanağı bulacak. Bilişim konusunda 35 kişilik bir heyet de Suriye"deki firmalarla ikili görüşme yapma fırsatı yakalayacak.

Sergi, 4 gün boyunca kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Cam ve ebru gibi Türk el sanatlarından örneklerin sunulacağı sergi, folklor gösterileriyle de renklenecek. Ayrıca, Türk damak tadının eşsiz lezzetleri ve zenginliği ziyaretçilere sunulacak.

Doğu ile Batı arasında ticari ilişkilerin gelişmesinde önemli görevler üstlenen İstanbul Ticaret Odası, daha önce Brezilya, Kosova, Bosna Hersek, Bahreyn, Senegal, Umman, Kuveyt, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri"nde de Türk Ürünleri Sergileri düzenlemişti.

1960"lı yıllardan itibaren uluslararası platformda çeşitli organizasyonlar düzenleyen İTO, 1999 yılından bu yana da çeşitli ülkelerde Türk Ürünleri Sergisi gerçekleştiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları