28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTİCÜyü Tercih Eden Öğrencilere Hediye
28 Haziran 2007 Perşembe 18:29

İTİCÜ'yü Tercih Eden Öğrencilere Hediye

İTO’dan bu yıl İTİCÜ’yü tercih eden öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye edecek.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üçüncü mezuniyet törenini dün gerçekleştiren İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) öğrencilerine sunduğu imkanları artırmaya devam ediyor. İTO, bu yıl İTİCÜ’yü tercih eden öğrencilere dizüstü PC hediye edecek.

İTO ayrıca, bir ‘şehir üniversitesi’ olarak çok kısa bir sürede İstanbul’un en seçkin üniversitelerinden biri haline gelen İTİCÜ’yü tercih eden öğrencilerden ÖSS’de dereceye girenlere de burs verecek.

Buna göre ÖSS’de;

• İlk 1.000’e girip de İTİCÜ’ye kayıt yaptıran öğrencilere yüzde 100,
• 1.001 ile 2.500 arasında olup kayıt yaptıranlara yüzde 75,
• 2.501 ile 5.000 arasındakilere ise yüzde 50 burs verilecek.

Yalçıntaş, Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri olan İTİCÜ’nün, Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Altı eğitim yılını başarıyla geride bırakan İstanbul Ticaret Üniversitesi, her yıl daha da güçlenen kampüsleri, nitelikli öğretim üyeleri, profesyonel idareci kadrosu ve seçkin öğrencileriyle birlikte Türk eğitim dünyasının parlayan yıldızıdır.”

Üniversitenin tüm bölümlerinin öğrencilerden yoğun ilgi gördüğünü belirten Yalçıntaş, İTİCÜ’nün özel üniversiteler arasında doluluk oranı en yüksek üniversite olduğunu söyledi.

Başkan Yalçıntaş, “Bu talep, üniversitemizin eğitim kalitesinde sağladığı düzeyin en önemli göstergelerinden biridir. Ayrıca yurtdışındaki üniversitelerle işbirliği kurarak, öğrencilerimize uluslararası deneyim kazandırmasıyla farklılığını ortaya koymaktadır” diye konuştu.

İTO 55 YILDA 18 BİN ÖĞRENCİYE BURS VERDİ

İstanbul Ticaret Odası’nın 1952 yılından bu yana burs verdiği öğrenci sayısı 18 bini geçti. İstanbul Ticaret Üniversitesi, 5 fakülte ve 1 yüksek okuluyla birlikte 4 bini aşkın öğrenciye eğitim imkanı sağlıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde kampüs açısından daha da güçlenecek. Üniversite, Üsküdar’da bulunan kampüs binasına ilaveten, yeni öğretim yılında hizmete girecek olan Maltepe Küçükyalı’da, hem metro hem de karayolu itibariyle ulaşım imkanlarına sahip yeni bir kampüs binası daha satın aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları