07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞÜ’den Çalışanların Çocuklarına Yaz Okulu
24 Temmuz 2012 Salı 15:35

İŞÜ’den Çalışanların Çocuklarına Yaz Okulu

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde çalışanların çocukları için Yaz Okulu Programı düzenlendi.

6-12 yaş grubundaki 60 çocuğun katıldığı Yaz Okulu’nda görsel sanat, müzik, drama atölyelerinde çeşitli etkinlikler yapıldı.

İstanbul Şehir Üniversitesi, çalışanlarının çocukları için profesyonel eğitmenler eşliğinde İnsan Kaynakları Birimi’nin organizasyonu ile Yaz Okulu Programı düzenledi. Üniversitenin Altunizade’deki kampüsünde gerçekleştirilen Yaz Okulu’na 6-12 yaş grubundaki 60 çocuk katıldı. Pilot çalışması yarıyıl tatilinde yapılan ve büyük ilgi gören Yaz Okulu’nda görsel sanat, müzik, drama ve yazılım atölyeleri gerçekleştirildi.

Çocukların hem üniversite hem de anne-babalarının çalışma ortamında olmaktan büyük mutluluk duyduklarını anlatan İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Müdürü Esra İslamoğlu, “İki haftalık Yaz Okulu’nda 9-12 yaş grubundaki çocuklar için Yazılım Atölyesi gerçekleştirildi.  Bu atölyeye katılan çocuklarımız, kendi yazılımları ile karakter yaratmayı öğrendiler. Birbirinden farklı birçok atölye çalışması gerçekleştirildi. Yaz Okulu sonunda tiyatro gösterisi ve konser ile maskeden, fayans boyamaya birçok farklı eserden oluşan bir sergi yaptık” dedi.

Çalışanlardan ve çocuklardan gördükleri büyük ilgi nedeniyle Yaz Okulu’nu Şehir Çocuk Kulübü’ne dönüştürme kararı aldıklarını açıklayan İslamoğlu, bu konudaki çalışmalara başladıklarını ve kulübü en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları