25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞÜ’de Erasmus Türkçe Dil Kursu
14 Ağustos 2012 Salı 12:10

İŞÜ’de Erasmus Türkçe Dil Kursu

İlk yılında Erasmus programına dahil olan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Erasmus Yoğun Türkçe Dil Kursu düzenlendi.

Almanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Yunanistan’dan gelen öğrencilerin katıldığı kursa ilgi büyük oldu. Kurs, 14 Ocak - 1 Şubat 2013 tarihlerinde tekrarlanacak.

Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Almanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Yunanistan’dan gelen öğrencilerin katılımıyla Erasmus Yoğun Türkçe Dil Kursu gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören kursun 14 Ocak - 1 Şubat 2013 tarihlerinde tekrarlanmasına karar verildi.

Kurs kapsamında verilen derslerin içeriğini anlatan Erasmus Yoğun Türkçe Dil Kursu Akademik Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Didem Havlioğlu, öğrencilere dili eğlenerek öğrettiklerini ifade etti. Erasmus Yoğun Türkçe Dil Kursu’nda dil eğitiminin yanı sıra Türk kültürü, tarihi, politikası, sineması, edebiyatı ve kadın çalışmaları hakkında da dersler verildiğini ifade eden Havlioğlu, öğrencileri Türkiye’de bir yıllık Erasmus dönemine hazırlayacak, kültürel aktivitelerle zenginleştirilmiş bir program hazırladıklarını vurguladı.

Erasmus Yoğun Türkçe Dil Kursu Okutmanlarından Emine Hoşoglu Doğan ise yoğun bir ders döneminin sonunda öğrencilerin günlük hayatta Türkçe iletişim kurabilecek seviyeye geldiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları