28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞÜ, Sheffieldın Partneri Oldu
02 Haziran 2011 Perşembe 11:24

İŞÜ, Sheffield'ın Partneri Oldu

İngiltere'nin 5 Nobel ödüllü üniversitesi Sheffield, dünya devi firmanın yöneticilerinin eğitim gördüğü MBA programı için İstanbul Şehir Üniversitesi ile anlaştı.

Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri olan İngiliz Sheffield Üniversitesi, Executive MBA Programı eğitiminde Türkiye"de partner olarak İstanbul Şehir Üniversitesi"ni seçti. Ekim ayında başlayacak olan Executive MBA programının ücreti 16 bin Euro. Programa kariyerinde yükselmek isteyen üst düzey yöneticilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Sheffield Üniversitesi"nin Selanik"teki City College işbirliği ile 1993 yılından beri düzenlediği bu program, Selanik dışında Belgrad, Bükreş ve Kiev"deki partner üniversitelerde de veriliyor. Bu yönüyle bölgenin ilk tam uluslararası MBA programı olma özelliği taşıyan bu eğitim halkasına uzun zamandır ortak arayışı içinde olduğu Türkiye"de İstanbul Şehir Üniversitesi"ni de ekleyen Sheffield Üniversitesi, bugüne kadar aralarında Microsoft, Vodafone, Siemens, Pepsico, Nestle gibi onlarca dünya devi firmanın yöneticilerinin de katıldığı bu programa büyük bir ilgi olmasını bekliyor.

Kariyerinde ilerlemek isteyen yöneticiler için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir program olan Executive MBA Programı, Sheffield Üniversitesi"nin uluslararası kadrosu ve City College tarafından başlatıldı. Mezunların hem Sheffield Üniversitesi hem de İstanbul Şehir Üniversitesi MBA diplomasına sahip olacağı program Ekim ayında başlayacak. İki yıl sürecek programın ücreti ise 16 bin Euro.

Programın tanıtımı ile ilgili olarak İstanbul Şehir Üniversitesi"nde düzenlenen toplantıya Sheffield Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Paul White, City College Dekanı Yannis Ververidis, Bilim ve Sanat Vakfı Başkanı Dr. Mustafa Özel, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melih Bulu katıldı. Toplantıda konuşan Sheffield Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Paul White, bu işbirliğinin modern işletme eğitiminin en iyisini paylaştıkça Türkiye"ye büyük yarar sağlayacağına inandığını belirterek, "Burada başlatacağımız MBA yüksek kalitede olacak. Eğitim uluslararası bir kadro tarafından yürütülecek. Bu, öğrencilere özgün ve uluslararası perspektifler dengesi ile hem teori hem de iş deneyiminden edinilen bilgileri birleştirme şansı verecek. Ayrıca öğrenciler İngiltere ve Selanik"teki derslere katılacak, farklı ülkelerdeki işadamları ile tanışma imkânı bulacak. Sheffield Üniversitesi, öğrenci birliği başkanının "bilgi, bilgelik ve dünya üzerindeki etkisiyle gelişmeye kendini adamış insanların cemiyeti" olarak tanımladığı bir niteliğe sahip. Bu değerlerin burada İstanbul"da da paylaşılacağından şüphem yok" diye konuştu.

Uluslararası tecrübeye sahip akademik kadroları ile yurtdışında yaptıkları işbirlikleri sayesinde bölgenin saygın üniversitelerinden biri olma hedefine hızla yaklaştıklarını anlatan İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, "Sheffield Üniversitesi ile yaptığımız bu işbirliği de bu anlayışın ürünüdür. Sheffield Üniversitesi"nin yaklaşık 20 yıldır düzenlediği ve bölgemizin üst düzey yöneticilerini yetiştirme iddiasında olan bu programa, üniversitemizin davet edilmesi bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu programda okuyacak öğrenciler sadece uluslararası arenada tecrübe sahibi üst düzey hocalardan ders almakla kalmayacak. Aynı zamanda farklı ülkelerden bu programa katılan yöneticilerle tanışarak, ileride ortak projelere imza atmanın altyapısını hazırlama imkanı bulacaklardır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları