17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstek Okullarında Ezber Bozan Eğitim
13 Mart 2012 Salı 11:12

İstek Okullarında Ezber Bozan Eğitim

İSTEK Barış Anaokulu ve İlköğretim Okulu, Uluslararası Bakalorya Organizasyonu-IBO’nun İlk Yıllar Programı’nı uygulama onayı aldı.

Türkiye’de IB PYP’yi uygulamak için yetkilendirilen, Milli Eğitim Müfredatı uygulayan 6 Türk okulu ve 3 uluslararası okul bulunuyor. İSTEK Barış Anaokulu ve İlköğretim Okulu da bu okullar arasında yer alıyor. İSTEK Semiha Şakir Okulu, PYP uygulamak üzere yetkilendirilerek IB Dünya Okulu olmaya hak kazanmıştır. IB PYP programı ile öğrenciler, ezbere dayalı bir öğrenme sistemi yerine artık hayat boyu öğrenen bireyler olma yolunda ilerlerken, programı uygulayan öğretmenler ise yıl boyunca çeşitli konularda hizmet içi eğitimler alarak kendilerini geliştiriyor.

İSTEK Barış Anaokulu ve İlköğretim Okulu, bu programı Türkiye’de uygulamak için yetkilendirilen 9 okul arasına girerek IB Dünya Okulu statüsü kazandı. IB PYP programı, bilginin tek başına yeterli olmadığını, bunun yanında uygun kavramların, becerilerin ve tutumların da geliştirilmesi gerektiğini savunan, öğrenmeyi öğrenme temeline dayalı bir programdır.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları