24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul ve ABD Internette Buluşuyor
17 Ekim 2008 Cuma 16:11

İstanbul ve ABD Internet'te Buluşuyor

İTO'nun ABD Pazarına İlk Adım Projesi'nin son etabı olan Internet sitesi faaliyete başladı.

İstanbul Ticaret Odası"nın (İTO) 2006 yılından bu yana yürüttüğü, Türkiye ekonomisinin kalbi İstanbul ile ABD arasında bilgi köprüsü oluşturarak ikili ticari ilişkilerin artırılmasını amaçlayan ABD Pazarına İlk Adım Projesi"nin son etabı olan Internet sitesi faaliyete başladı.

İki ülke pazarı konusunda rehber niteliğinde kapsamlı ve eğitici bilgilerin yer aldığı siteye www.us-istanbul.com adresinden ulaşılabiliyor. Site, Türk ve Amerikan iş dünyalarının karşılıklı bilgi eksikliklerini gidermek ve bu pazarlardaki iş ve yatırım olanaklarını tanıtmayı amaçlıyor.

İngilizce içeriğe sahip olan Internet sitesi; Türkiye ve ABD ekonomileri hakkında istatistikler, sektör raporları, yatırım teşvikleri, gümrüklerden vize işlemlerine kadar iş yapma prosedürleri, iki ülkede gerçekleşecek fuar ve seminer takvimi ile yararlı bilgiler içeren diğer kaynaklara bağlantıları kullanıcıların hizmetine sunacak.

Kullanıcılar konu bazında kayıt olarak yeniliklerden haberdar olabilecek, basın odası ile arama motoru seçeneklerini de kullanabilecekler. Ayrıca sitede yine ticari konularda kullanıcılardan gelen sorular uzmanlar tarafından yanıtlanacak ya da ilgili kaynaklara yönlendirilecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları