23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul Üniversitesinde Çocuk Çalıştayı
07 Mart 2012 Çarşamba 21:39

İstanbul Üniversitesi'nde Çocuk Çalıştayı

İstanbul Üniversitesi Suça Sürüklenen Çocuklar ve Suç Mağduru Çocukları Koruma Modelleri Çalıştayı yapılıyor.

İÜ Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma Merkezi, İÜ Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuku Çalışmaları ve Araştırmalar Kulübü, Avrupa Genç Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi (ELSA) ve İstanbul Çocukları Vakfı birlikte  düzenlediği Suça Sürüklenen Çocuklar ve Suç Mağduru Çocukları Koruma Modelleri Çalıştayı, 7-8 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu’nda gerçekleşetirilecek.

Suça Sürüklenen Çocuklar ve Suç Mağduru Çocukları Koruma Modelleri Çalıştayın açılış konuşmalarını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, İstanbul Vali Yardımcısı İbrahim Hayrullah Sun, İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer ve ELSA İstanbul Başkanı İdil Cansu Mahmutoğlu yapacak.

Çalıştay’ın ilk gününde Türk Ceza Kanunda Çocukları Koruyucu Hükümler, Türk Ceza Kanunu Uygulamaları Bağlamında Suça Sürüklenen Çocuklar ve Türkiye’de Çocuk Kolluğu Uygulamaları konuları, son günün de ise Türkiye’de Çocuk Koruma Kanunu ve Medeni Kanundaki Koruma Tedbirleri, Suça Sürüklen ve Suç Mağduru Çocuklarla İlgili Mevcut Koruma Sistemi, Avrupa Ülkelerinde Suça sürüklenen ve Suç Mağduru Çocuklarla İlgili Koruma Modellerinden Örnekler ve Ceza Muhakemesi Sürecinde Suça Sürüklenen ve Suç Mağduru Çocuklar konularında sunumlar yapılacak.

TARİH: 7-8 Mart 2012
YER: İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu
SAAT: 09.00
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları