17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul Sailing Academyden Yılbaşı Kampanyası
12 Aralık 2007 Çarşamba 08:13

İstanbul Sailing Academy'den Yılbaşı Kampanyası

İstanbul Sailing Academy, yeni yılda sevdiklerinize sonsuz mavilikler hediye edebilmeniz için eğitim programlarında yeni bir kampanya başlattı.

Deniz bambaşka bir hayat felsefesi sunuyor. İstanbul Sailing Academy (ISAC), 2008’i, sevdiklerine yeni yılda “yeni bir yaşam felsefesi” hediye etmek isteyenlere yönelik bir kampanya ile karşılıyor. Kampanya dahilindeki Mavi 1 ve Mavi 2 İleri Yelken Teknikleri ve Yelken Kokusu eğitimlerini yakınlarına hediye etmek isteyenler, %15 oranında indirimlere sahip oluyor.

Mavi 1 Temel Yelkencilik Eğitimi, 10 saat pratik, 1 saat teorik ve 1 saat seviye ölçümü olmak üzere toplam 12 saat sürüyor. Yelkencilik sporuna giriş niteliğindeki bu eğitim, katılımcılara tekneyi kullanma ve tüm seyirlerde istenilen rotada seyretme becerisi kazandırmayı amaçlıyor. Eğitim; yelken basma/indirme, tekne donanımları, düz seyir, manevralar, kerteriz alma, marina kuralları, güvenlik, orsalama, düğümler ve karadan ayrılma gibi temel konuları içeriyor. Katılımcılar ayrıca, güçlü ve zayıf alanlarının tanımlandığı ve bu alanları geliştirmeye yönelik önerileri içeren uygulamalı bir ölçüm testine de tabi tutuluyor. Eğitim, 4 kişiden oluşan gruplara veriliyor. ISAC eğitmeni gözetiminde gerçekleştirilen kursa katılımcılar, bireysel olarak ya da kendi ekiplerini kurarak katılabiliyor.

Bir ileriki aşamada yer alan Mavi 2 İleri Yelken Teknikleri Eğitimi ise, eğitmene ihtiyaç duymaksızın denize açılma, balon kullanımı, denizcilik kuralları ve acil durumlara müdahale edebilme gibi konuları kapsıyor. 2 saat teori, 4 saat temel eğitim ve 12 saat de ileri eğitim yelkenlileri ile pratik derslerinin yer aldığı bu eğitimde katılımcıların orta-seviyede bir yelkencilik becerisine sahip olmaları hedefleniyor. Kurs sonunda 25-30 knot şiddetindeki bir rüzgarda açık denizde güvenli seyir yapabilecek seviyeye gelen katılımcılar, isterlerse eğitimlerine Yarış Yelkenciliği ve Gece Seyri kursları ile devam edebiliyor ya da ISAC’ten yelkenli kiralama imkanına sahip oluyor.

Yelken sporu tanışmak isteyen amatörlere ise Yelken Kokusu Programı sunuluyor. 2 saatlik pratik eğitimin yer aldığı program, temel yelkencilik terimleri ve uygulamaları, tekne ve üzerindeki donanımı tanıma, dümen tutma, yelken basma-indirme gibi konular hakkında bilgi veriyor. Kurs bitiminde katılımcılar, dilerlerse eğitimlerine Mavi 1 İleri Yelkencilik Programı ile devam edebiliyor ve Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Belgesi sınavına girecek seviyeye geliyor.

ISAC’ın yeni yıla özel sunduğu bir başka fırsat da, konaklamalı gezilerden oluşuyor. Arzu edenler, kiraladıkları tekne ile gün boyu denizin tadını çıkartıp, akşam da kendileri için özel olarak ayarlanan otellerde konaklama imkanına sahip oluyor.

İstanbul Sailing Academy’nin eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi, www.istsailing.com adresinden ya da (0216) 449 95 60 numaralı telefondan alınabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları