23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul İletişim Mezunları Buluştu
30 Haziran 2007 Cumartesi 15:58

İstanbul İletişim Mezunları Buluştu

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları’nınİSTİM (İstanbul İletişim Mezunları Derneği) çatısı altındaki ilk buluşmaları 27 Haziranda gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan binlerce iletişimciyi buluşturmayı hedefleyen İSTİM’in kuruluşu, 27 Haziran Çarşamba akşamı Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Tesisleri’nde düzenlenen bir organizasyon ile kutlandı.

İSTİM’in kuruluşunu kutlama amacıyla düzenlenen organizasyonda, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun birçok değerli medya mensubu ve iletişim profesyoneli bir araya geldi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarından İstanbul Milletvekili Dr. Zeynep Karahan Uslu ile Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün yanı sıra, okulun 1952 yılındaki ilk mezunlarından Vasfiye Özkoçak gibi önemli isimler de geceye katılanlar arasındaydı.

Gecede konuşma yapan İSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Metin Karaşahin; tüm fakülte mezunları gibi kendisinin de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunlar Derneği kuruluşunun gerçekleşmesini hep hayal ettiğini belirterek; İSTİM için tüm enerjileriyle, gönüllü olarak çalıştıklarını vurguladı.

Derneğin kurucu üyeleri ile dernekleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkür eden Karaşahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İSTİM, elbette mezunlarımızın daha sık bir araya gelerek daha çok şey paylaşacakları bir platform olacak. Ancak İSTİM, sadece üyelerinin sosyal paylaşımları ve arada bir buluşup istim kebabı yiyebilmeleri için kurulmuş bir dernek değil. İSTİM, iletişim eğitimi kalitesinin artırılması için iletişim sektörü standartları ve çalışma koşullarının geliştirilmesi için okulumuzun eğitimlerine katkıda bulunabilmek için desteğe gereksinimi olan öğrencilerimize burs olanakları sağlayabilmek, onların eğitim ve kariyer kararlarına koçluk desteği verebilmek için bir sivil toplum kuruluşu sorumluluğuyla sosyal projelere iletişimciler olarak katkıda bulunabilmek için kuruldu. İSTİM, bugünden sonra gerçekleştireceği projeler ve etkinliklerle, üyelerinin dâhil olmaktan gurur duyacakları etkin bir dernek olarak, hepimiz sayesinde gelişimini sürdürecek.”

Yüzlerce hediyenin yer aldığı İSTİM Piyangosu’nun çekilişi, geceye renk ve heyecan kattı. Buluşma gecesinde ayrıca sadece bir adet ürettirilen derneğin altın rozeti, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarından Arzu Çağlan tarafından yönetilen açık artırma ile satıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları