29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursa Merkezi Açıldı
18 Ocak 2012 Çarşamba 12:54

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursa Merkezi Açıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin İstanbul dışındaki ilk yerleşkesi BİLGİBursa, Bursa iş dünyasının ve kent yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yoğun bir katılım ile resmi olarak açıldı.

1996 yılında kurulan Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden biri ve Laureate International Universities Network’üne bağlı, Türkiye’nin tek gerçek uluslararası üniversitesi İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul dışında ilk kalıcı yerleşkesini Bursa’da BİLGİBursa adı ile açtı.

Türkçe MBA programı ve BİLGİ Eğitim’in yıllardır başarıyla sürdürdüğü profesyonel eğitim programlarıyla BİLGİ’nin iş dünyası platformunu Bursa’ya taşımayı hedefleyen BİLGİBursa aynı zamanda entelektüel, girişimci, yenilikçi, nitelikli iş gücü yaratabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Bu hedefler çerçevesinde ilk adım olarak Bursa’da bir merkez açılışı yaptıklarını belirten İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rifat Sarıcaoğlu; “Burada yüksek lisans eğitimleri vereceğiz. Bursa’da en fazla talep olan ve herkese ulaşabileceğimiz işletme bölümü yüksek lisansı ile eğitimlere başlayacağız. Ardından hukuk ve iletişim alanlarında da yüksek lisans eğitimlerimize devam edeceğiz. Bursa sanayisinin ve iş dünyasının yararına olacak her türlü projeyi gerçekleştireceğiz. Açılışımızın hemen ertesinde 21 Ocak’ta Bursa Buluşmaları kapsamında, Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Bursa iş dünyası ile bir araya gelerek ekonomik gelişmeleri paylaşacak. Hızlı bir şekilde çalışmaları başlatıyoruz” dedi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver ise yaptığı konuşmada; “İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursa’ya ilk adımını çok iddialı olduğu bir alanda, Yüksek Lisans programları ile atıyor.
Hâlihazırda, 30 yüksek lisans, altı doktora programı sürdürüyoruz. Türkiye’deki bütün vakıf üniversiteleri arasında en çok yüksek lisans talebesine sahibiz. Yüksek lisans programlarımızın bazıları talebelerimize profesyonel dünyanın rekabetçi ortamında başarılı olacak donanımı verirken bazıları da uluslararası normlarda bilim insanı yetiştiriyor. Ancak özellikle vurgulamak istediğim husus, yüksek lisans programlarımızla Bursa’ya gelişimizin, çok daha köklü bir birlikteliğin ilk adımı olduğudur. Hedefimiz ve hayalimiz, Üniversitemizin taviz vermediği akademik standartlarıyla,Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından bir tanesi olmak yönünde hızla ilerleyen Bursa’da, tam teşekküllü bir üniversite olarak faaliyet gösteren İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursa kampüsünü görmektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları