20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul Aydın Üniversitesinden Burs
24 Temmuz 2008 Perşembe 16:40

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Burs

Yeni akademik yıldan itibaren ÖSS'de ilk 3.000'de yer alanlar arasından İstanbul Aydın Üniversitesi'ni kazananlar okullarını bitirene kadar ücretsiz eğitim görecekler.


Üniversiteyi İş Dünyasına Göre Kurduk


İstanbul Aydın Üniversitesi"nin yeni akademik yıldan itibaren uygulamaya koyacağı özel projeye göre, ÖSS"de ilk 3.000'de yer alanlar arasından İstanbul Aydın Üniversitesi'ni kazananlar okullarını bitirene kadar ücretsiz eğitim görecekler. ÖSS'de ilk 1.000'e giren öğrencilere ücretsiz eğitimin yanı sıra ayda 500 YTL'lik burs desteği de sağlanacak. ÖSS başarı listesinde ilk 250'de yer alarak kazananlara sunulacak ücretsiz eğitim ve aylık 500 YTL burs desteğinin yanı sıra kurumun yurtdışında işbirliği içinde olduğu ABD, İngiltere, Almanya, İtalya gibi ülkelerde yapacakları yükseklisans ve doktora eğitimlerinin ücretini de İstanbul Aydın Üniversitesi karşılayacak.

ÖSS'de ilk 251 ile 500 arasında yer alan adayların ise İstanbul Aydın Üniversitesi'nde yapacağı yükseklisans ile yurtdışında yapacağı doktora ücretsiz olacak. İlk 501 ile 1.000 aralığında bulunanlar yükseklisans ve doktoralarını, ilk 1.001 ile 2.000 aralığında bulunanlar da yükseklisanslarını hiçbir ücret ödemeden İstanbul Aydın Üniversitesi'nde yapacaklar.

ÖSS sonuçlarına göre 3.001-5.000 arasında yer alanlar yüzde 50, 5.001-10.000 arasında yer alanlar yüzde 25 burs kazanacak. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu'nda ise bölüm birincileri yüzde 30, ikincileri yüzde 20, üçüncüleri ise yüzde 15 oranında eğitim süreleri boyunca destek bursu kazanacaklar. Bu burs programından yararlanmak için adaylarda İstanbul Aydın Üniversitesi'ni veya Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu'nu ilk 3 tercihte yazmış olma şartı aranacak. Burs programı DİL puan türünü kapsamıyor.

Üniversitede İletişim Fakültesi ve 17 Yeni Bölüm Öğretime Başlıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi, yeni akademik yılda öğretime başlayacak yeni bölümleri de düzenlediği toplantıda açıkladı. Rektör Prof. Dr. Salih Çelikkale"nin verdiği bilgilere göre üniversite bu yıl açılacak İletişim Fakültesi"ne ilk kez öğrenci alacak. Fakültede; Gazetecilik, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo-Sinema ve Televizyon olmak üzere dört bölüm hizmete girecek.

Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde "Türk Dili ve Edebiyatı"; "Matemetik-Bilgisayar", "İstatistik", "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde "Elektrik-Elektronik Mühendisliği", "Endüstri Mühendisliği", "Gıda Mühendisliği", "İç Mimarlık", "Makine Mühendisliği", "Tekstil Mühendisliği", "Yazılım Mühendisliği"; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi"nde "Ekonomi ve Finans", "Muhasebe ve Finans Yönetimi", "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)"; Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde ise "Moda ve Tekstil Tasarımı", "Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi", "Drama ve Oyunculuk" ile "Grafik Tasarım" bölümleri de bu yıl ilk kez öğrenci alacak.

Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu"nda 9 Yeni Program

Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu"nda 9"u yeni olmak üzere 37 programla devam eden öğretime, yeni kurulacak olan "E-Ticaret", "Ayakkabı ve Saraciye Tasarımı", "Cilt Bakımı ve Güzellik", "Fotoğrafçılık ve Kameramanlık", "İş Sağlığı ve Güvenliği", "Peyzaj ve Çevre Tasarımı", "Restorasyon", "Uygulamalı İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik" ve "Uygulamalı Rusça-Türkçe Çevirmenlik" bölümleri eklendi.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları