27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi Açıldı
27 Kasım 2008 Perşembe 16:31

İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi Açıldı

4 bloktan oluşan İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi Milli Eğitim Bakanı'nın da katıldığı törenle açıldı.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) tarafından yaptırılan İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İSO ve İSOV Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, İSO Meclis Başkanı Hüsamettin Kavi, İSOV Onursal Başkanı Engin Koyuncu ve İSO Meclis üyelerinin katılımı ile 25 Kasım 2008 tarihinde yapıldı.

Ekim 2003 tarihinde temsili temeli atılan İSOV Mesleki Eğitim kompleksine ad vermek sureti ile sponsor olan Dinçkök, Koç, Sabancı ve Ülker ailelerinin yanında ECA Elginkan ve Borusan grupları başta olmak üzere sanayicilerde gerek Bir Tuğla da Sizden kampanyası dahilinde gerek ayni yardımlarla kompleksin yapımına destek sağladı.

İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi"nin amacı, İSOV - Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi"nde ve İSOV - Vehbi Koç Eğitmen Eğitim Merkezi'nde, Türkiye"nin en büyük Sanayi Odası olan İSO"nun 48 komitesinin oluşturduğu 14 ayrı meslek grubundan olan tüm sanayicilerin temsili ve katkılarıyla, çalışan ara elemanlara, yetişmekte olan gençlere ve Türkiye"nin her tarafındaki Meslek Lisesi eğitmenlerine en son teknolojiyi gösterebilecek imkanları sunmaktır.

Yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alanı kapsayan İSOV Eğitim Kompleksi toplam dört bloktan oluşmaktadır.

a) İSOV- Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi
16 derslik, 5 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Atölyesi, 5 Elektrik Elektronik Teknolojisi Atölyesi, 1 fizik, 1 kimya, 1 biyoloji ve 2 bilişim labaratuarı, revir, kütüphane, bilgisayar, müzik, hobi salonlarında toplam 700 öğrenciye eğitim verebilecek kapasitede. 2007 - 2008 eğitim ve öğretim döneminde toplam öğrenci mevcudu 270 olup, 22 öğretmen ve 2 idarecisiyle faaliyetlerine devam ediyor.

b) İSOV - Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezi
İSOV - Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nde de yurt çapındaki eğitmenlerin ve çalışan ara elemanların eğitimine destek olunması hedefleniyor. Yaşam Boyu Eğitim Eğitmen binası 9 adet dersliğiyle yaklaşık 500 öğrenciye eğitim verilebilecek kapasiteye sahip.

c) İSOV - Sabri Ülker Spor Salonu
Uluslararası standartlarda, en modern cihazlarla desteklenmiş, 1770 m2 alana sahip, 650 kişilik oturma kapasitesi ile sporun bütün dallarına ev sahipliği yapabilecek bir spor salonu.

d) İSOV - Sakıp Sabancı Konferans Salonu
Her türlü kültürel etkinlikler, konferans, konser, tiyatro, açık oturum gibi faaliyetlerin yapılabileceği modern konsepti ile 550 kişilik oturma kapasitesine sahip. Konferans Salonunun devamında yer alan ve tamamen ayrı kullanıma sahip kokteyl ve yemek servisi yapılabilecek özellikte Fuaye de 400 kişilik oturma kapasitesi ile her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları