29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSOdan Özgeçmiş Bankası
28 Kasım 2008 Cuma 11:42

İSO'dan Özgeçmiş Bankası

İSO, Yenibiris.com işbirliği ile Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası projesini hayata geçirdi.

İstanbul ili dahilindeki meslek liseleri ve meslek yüksekokullarından mezun adayların özgeçmişlerini girebilecekleri, İstanbul Sanayi Odası (İSO) üyesi firmaların da aradıkları niteliklere sahip elemanları kolayca bulabilecekleri Özgeçmiş Bankası, sadece projeye dahil olan İSO üyeleri tarafından görüntülenebilecektir.

İstanbul Sanayi Odası ve Yenibiris.com"un işbirliğiyle oluşturulan bu sistemde yer almak isteyen adayların, www.yenibiris.com/iso adresini ziyaret ederek üyelik işlemlerini tamamlamaları yeterli olacak.

Sistem işverenlere, ihtiyaç duydukları nitelikli işgücüne kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma olanağı tanıyacaktır. Halihazırda Yenibiris.com üyeliği devam eden İSO üyesi firmalar, 0 (212) 251 85 70/197 numaralı telefonu arayarak sisteme dahil olabilecekler. Yenibiris.com üyesi olmayan firmalar ise, www.yenibiris.com/iso adresine girerek, üyelik işlemlerini tamamlayabilecekler. Üyelik işlemleri, Yenibiris.com ile firmalar arasında yapılacak ve Yenibiris.com ile yürütülecek. Bu sistemde yer alan firmalar ihtiyaç duydukları her an Yenibiris.com"un uzman kadrosundan da destek alabilecekler.

Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası hizmetleri İSO üyesi firmalara Yenibiris.com tarafından sistemin hizmete girmesini takip eden ilk 3 ay için ücretsiz olarak sağlanacaktır.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl KÜÇÜK konuyla ilgili şunları söyledi:
İşsizlik, özellikle de genç işsizliği Türkiye"nin en önemli sorunlarının başında gelirken, sanayimizin kalifiye eleman temini konusunda büyük bir sıkıntı içinde olduğunu görüyoruz. Bu çerçevede, Odamız ve Yenibiriş işbirliği ile, İSO üyesi sanayicilerimizin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere, meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunu adayları üyelerimizle buluşturmak amacıyla Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası oluşturmuş bulunuyoruz. Bu girişimimiz ile İstanbul genelinde yer alan meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunu adayların özgeçmişleri bir havuzda toplanacak ve bu havuzda toplanan özgeçmişlerden Odamız üyesi kuruluşlar yararlanabileceklerdir.

Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:
"Yenibiris.com olarak uzmanlaşmayı, ülkemizdeki istihdam sorununun en önemli çözüm yolu olarak görüyoruz. Genç nüfustaki işsizlik oranı ise, geçen yıl %19,6"ya ulaştı. İşsizliğin önüne geçilebilmesi için, mesleki uzmanlığı sağlayacak bir eğitim yapısı ile, mesleki eğitime ve uzmanlığa değer verilen bir toplum kültürü yaratmak gerekiyor. Bunun gerçekleşmesi ise ancak zamanla mümkün olacaktır. Yenibiris.com olarak, İSO ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz Mesleki Özgeçmiş Havuzu platformu ile, bu yolda önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Meslek liseleri mezunlarını kolay ve hızlı bir bir şekilde iş sahibi yapmaya yönelik bu platform ile, hem gençlere uzmanlığın önemini anlatmayı hem de iş dünyasına nitelikli elemanlar kazandırmayı hedefliyoruz."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları