23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSOda Afet Yönetimi Eğitim Semineri
19 Haziran 2007 Salı 16:22

İSO'da Afet Yönetimi Eğitim Semineri

İSO, İstanbul Teknik Üniversitesi Afet Yönetim Merkezi öğretim üyeleri ile Sanayicilere Yönelik Afet Yönetimi Eğitim Semineri'ni düzenliyor.

Gerek İstanbul ve gerekse ülkemizde, doğal oluşumlardan ve kullanılan teknolojilerden dolayı değişik ölçeklerde deprem, yangın, su baskını, kimyasal kazalar gibi riskler bulunmaktadır.

Bu riskleri en aza indirmek için yapılacak iş riski yönetmektir. Diğer alanlarda olduğu gibi sanayi tesislerinde doğal afetlerin ve kazaların gerçekleşme ihtimaline karşı gerekli acil durum ve eylem planları hazırlanıp risk iyi yönetildiği takdirde riskin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan kayıplar aza inecektir.

Bu kapsamda, İstanbul Sanayi Odası (İSO), üyelerini afetlere hazırlamak, afetlerden dolayı olan kayıpları en aza indirgemek ve afet sonrası iyileştirme sürecini hızlı bir biçimde yürürlüğe koyabilmek üzere modern afet yönetimi konusunda eğitimli idareci ve afet yöneticilerinin hazırlanması amacıyla Sanayicilere Yönelik Afet Yönetimi Eğitim Seminer'ini 20 – 21 Haziran 2007 tarihinde Odakule Toplantı Salonu’nda (İstiklal Cad. No: 142 34430 Beyoğlu) İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirecek.

1999 yılından beri afet yönetimi konusunda çalışmalarını sürdüren İSO, 2007 yılı çalışma programında da bu konuya özel bir önem vermiş, bu kapsamda 2007’de ilk eğitim 16 – 17 Mayıs 2007 tarihlerinde düzenlenmiştir. İSO, eğitimlere yıl içinde de devam etmeyi hedefliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları