26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSO Sanayi Kongresi 26 - 27 Kasımda
14 Kasım 2007 Çarşamba 11:37

İSO Sanayi Kongresi 26 - 27 Kasım'da

İSO 6.Sanayi Kongresi, 26 - 27 Kasım 2007 tarihlerinde Sürdürülebilir Rekabet Gücü: Endüstriyel Teknoloji ve İnovasyon teması ile gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 55. Kuruluş Yılını kutlayan ve 13.500’ün üzerinde üyesi ile Türk sanayisinin en köklü temsil kurumu olan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 6.Sanayi Kongresi, 26 - 27 Kasım 2007 tarihlerinde Sürdürülebilir Rekabet Gücü: Endüstriyel Teknoloji ve İnovasyon teması ile gerçekleştiriliyor.

Cevahir Kongre Merkezi’nde yapılacak Sanayi Kongremizin amacı, belirlenen tema kapsamında ulusal ve uluslararası boyutta yaşanan gelişmelere ilişkin bilgi sunmak, strateji ve politikalara yönelik bir tartışma platformu yaratmak. Bu perspektiften hareketle Sanayi Kongrelerimizin altıncısında, gündelik sorunlar yerine, geleceğe odaklanarak, sanayinin rekabet gücü için kaçınılmaz olan yenilikçilik kavramı ve sanayinin teknolojik rotasının ele alınması hedefleniyor.

6. Sanayi Kongresi’nde ayrıca küresel ve bölgesel rekabet dinamikleri de konunun uzmanları tarafından ele alınacak ve geleceğin dünyasında Türkiye’nin ve Türk sanayiinin konumu da tartışılmış olacak.

6. Sanayi Kongresi'nde, küresel rekabette başarıyı yakalamış ulusal ve uluslararası kurumların temsilcileri deneyim ve tavsiyelerini bizlerle paylaşacaklardır. Katılımcılar, dinamikleri sürekli değişen iş ortamında, rekabet gücünü korumaya ve sürdürmeye yönelik başarı öyküleri ve firma deneyimlerini de dinleme imkanına sahip olacaklar.

Başta KOBİ’ler olmak üzere sanayi firmalarının sahiplerini ve yöneticilerini, kamu kurumlarının yetkililerini, iş dünyası, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getiren ve her yıl yaklaşık 1.000’e yakın katılımcı sayısına ulaşan Sanayi Kongrelerinde, geniş bir yelpazede, sanayi sektörünü ilgilendiren birçok konu değerlendirilmektedir.

14’ü uluslararası kurum temsilcisi olmak üzere toplam 49 konuşmacının söz alacağı kongrenin, her ölçekteki sanayi kuruluşunun faydalanabileceği bir etkinlik olması hedeflenmektedir.

6.Sanayi Kongresi'ne onur konuğu olarak Riccardo İlly (Friuli Venezia Giulia Özerk Bölgesi Başkanı), konuk konuşmacı olarak da Ray Hammond (Dünya İnovasyon Vakfı Üyesi) ve Prof. Soumitra Dutta (İNSEAD Üniversitesi Dış İlişkiler Dekanı) katılacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları