29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşletmelere HP Finansal Hizmetler Kolaylığı
09 Mart 2009 Pazartesi 11:20

İşletmelere HP Finansal Hizmetler Kolaylığı

HP Türkiye Finansal Hizmetler, şirketlere çok çeşitli kiralama ve finansman hizmetleri ve varlık yönetimi olanakları sağlıyor.

Kolay, ekonomik ve etkili bir yolla, size özel iş ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen finansal olanakları kullanarak dünya çapındaki teknolojilere erişmek ister misiniz? HP Türkiye Finansal Hizmetler, şirketlere çok çeşitli kiralama ve finansman hizmetleri ve varlık yönetimi olanakları sağlıyor. Şirketlerin dünya çapındaki teknolojileri kullanmaları ve yatırımlarını yönetmeleri için kolay ve ekonomik bir yol sunuyor. HP Türkiye Finansal Hizmetler, her ölçekten şirketin yararlanabileceği kiralama ve finansman hizmetlerinin yanı sıra varlık yönetimi hizmetleriyle de şirketlerin eskimiş ve kullanım dışı kalmış BT ekipmanlarıyla uğraşma riskini ortadan kaldırıyor.

Kiralama ve finansman: HP Finansal Hizmetler HP"den ya da diğer şirketlerden yazılım, donanım ve hizmetler olarak komple çözümün finansmanını sağlayabiliyor. Ayrıca her ölçekten firma için çözümleri de bulunan HP Finansal Hizmetlerin yaptığı anlaşmalar birkaç yüz dolardan, birkaç milyon dolara kadar olabiliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için basit ve esnek sözleşme süreçlerinin yanı sıra çoğu durumda donanım, yazılım ve hizmet finansmanı için tek nokta kolaylığı sunuluyor. Kurumsal müşteriler için global kiralamanın yanı sıra yerel ya da ülke içi kiralama gerçekleştirilebiliyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kısa vadedeki ihtiyaçlar için ekipman kiralama da mümkün olabiliyor.

Varlık yönetimi: HP Finansal Hizmetler"in sunduğu bu hizmet kapsamında yürürlükteki çevre düzenlemelerine uygun bir şekilde, şirkete ait özel bilgiler de korunarak, müşterinin artık ihtiyaç duymadığı ekipmanların kullanımdan kaldırılması sağlanıyor. Kiralama dönemi sonunda, müşteriler ekipmanlarını iade ediyorlar. Atık, imha gibi konularla ise onların yerine doğrudan HP ilgileniyor.

Sabit varlıklardan esnek varlıklara
Pek çok şirket BT teknolojilerini onlara sahip olmadan kullanmanın avantajlı olduğunu düşünmeye başladı. Peki ya daha önceden sahip oldukları ekipmanlar? HP Finansal Hizmetler şirketlerin bu ekipmanları HP Finansal Hizmetlere satıp sonra tekrar kiralamasına olanak tanıyor. Sat-kirala (sale-leaseback) seçeneği tercih edildiğinde HP Finansal Hizmetler müşterinin elindeki mevcut BT varlıklarını satın alıyor ve daha sonra bunları belirlenen bir süreliğine firmaya kiralıyor. Sonuçta firma sattığı ekipmandan gelen nakitten yararlanırken, aynı ekipmanı sahip olmadan kullanma olanağına kavuşuyor. Kiralama dönemi sonunda da eskimiş ekipmandan kurtulmanın derdine düşmüyor.

HP Türkiye Finansal Hizmetler Müdürü Deniz Argan şirketlerin bütün bu hizmetlerden her yönden yarar sağlayabileceğini belirtiyor. "Şirketler ellerindeki mevcut ekipmanları HP Finansal Hizmetler"e satarak nakit artışı sağlayabiliyor. Bunun peşinden de aynı ekipmanları 34 aydan 48 aya varan ödemelerle kiralayarak, hiçbir kesinti yaşamadan kullanmaya devam edebiliyorlar," diyen Argan, kiralama sonundaki kalan değerin kiralama başında yapılan hesaplamadan düşülmesiyle toplam sahip olma maliyetinin de en aza indirilmesinin mümkün olduğunu belirtiyor. Argan, "Şirketler ekipmanlarının satışından elde ettikleri nakitle isterlerse sistemlerini yükseltebiliyor, daha fazla BT yatırımı yapabiliyorlar," diyor.

Argan "Kiralama belli bir dönemle sınırlı olduğu için şirketler yeni bir teknolojiye geçiş planlarını çok daha rahat yapabiliyorlar. Eğer kullandıkları sistemler daha da uzun bir süre işlerine yarayacaksa satın alabiliyor ya da kiralama dönemini uzatmayı tercih edebiliyorlar. Ama isterlerse kiralama dönemi sonunda yeni teknolojilere ve ekipmanlara da kolaylıkla geçebiliyorlar," diye açıklıyor.

Eskimiş ve artık kullanım olanağı kalmamış ekipmanların elden çıkarılmasının da zor ve maliyetli olduğuna değinen Argan, şirketlerin HP Finansal Hizmetlerle anlaşmasıyla bu yükten de kurtulabildiğini açıklıyor: "Kiralama dönemi sonunda HP bütün ekipmanları ek bir maliyet oluşturmadan geri alıyor ve bunların yürürlükteki çevre mevzuatlarına uygun bir şekilde ortadan kaldırılmasını ya da Hollanda"daki merkeze gönderilerek yeniden değerlendirilmesini sağlıyor. Bu süreçler sırasında da şirkete ait özel verilerin baştan sona korunmasına yardımcı oluyor. Bu alanda güvenlik ve varlık yönetimi konusunda en iyi uygulamalardan yararlanıyor."

HP finansman ve varlık yönetimi hizmetlerinin bilançolar açısından da fayda sağladığını söyleyen Argan, "Kiralanan ürünler bilançoda "Sabit Varlıklar" kaleminin altına girmiyor. Kiralama faturası gider olarak gösterilebiliyor," diyor. Ödemeler 34 ila 48 ayda yapılabildiği için şirketlerin bütçesinin de rahatladığının altını çizen Argan, bu durumun bütçe onayı alınmasını daha da kolaylaştırdığını ifade ediyor. Argan "İhtiyaç duyulan bilgisayar ve o bilgisayar için alınacak hizmet tek bir paket olarak kiralandığı için, toplam yatırım miktarı ve bu yatırımın aylara yayılan ödemesi çok daha rahat bir planlanmaya olanak tanıyor ve toplam maliyet de daha kolay denetlenebiliyor," diye belirtiyor.

HP Finansal Hizmetler Hakkında
HP Finansal Hizmetler müşterilerin iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dünya çapındaki teknolojilerden yararlanması için kolay ve ekonomik bir yol sunar. Müşterilerin en düşük toplam sahip olma maliyetini elde etmelerine yardımcı olan, planlamadan satın almaya, değiştirmeden kullanımdan kaldırmaya kadar tüm aşamalara yönelik finansal çözümler sağlar. Bununla birlikte müşterilerin eskimiş ve artık kullanılmayacak BT ekipmanlarıyla uğraşma riskini yönetmelerine yardımcı olur.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları