24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Işıkkentte Akıl Fikir Kampı Gerçekleşti
26 Mart 2012 Pazartesi 14:05

Işıkkent'te Akıl Fikir Kampı Gerçekleşti

Genç Girişimciler, Akıl Fikir Kampı buluşmasının bu sene 5. sini 23-25 Mart’ta Işıkkent Eğitim Kampusü nde gerçekleştirildi.

Işıkkent Eğitim Kampusü Akıl Fikir Kampı Etkinliği öğrencilere iş geliştirme, takım çalışması ve girişimciliği aşılamayı hedeflemekte olup 5 senedir yapılmaktadır. Her sene farklı okullardaki Liselilerin bir araya getirildiği etkinlikte öğrencilere bir konu verilir ve bu konuyla ilgili bilgilendirildikten sonra yaratıcı düşünüp fikir, proje, ürün vs geliştirilmeleri beklenir.

Bu sene  23-25 Mart tarihleri arasında 5. Işıkkent Genç Girişimciler Akıl Fikir Kampı adı altında gerçekleşen etkinlik, Işıkkent Eğitim Kampusünün proje sahipliğinde, Genç Başarı Vakfı’nın proje ortaklığında, Çimstone firmasının ana sponsorluğunda, Özyeğin Üniversitesi’nin proje çözüm ortaklığında ve Liyakat Derneği’nin proje iştirakinde gerçekleşecektirilirken; İstanbul Kabataş Lisesi, İstanbul Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, İstanbul Koç Lisesi, İstanbul Robert Koleji, İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi, İzmir Büyük Çiğli Özel Türk Koleji, İzmir Fen Lisesi,İzmir Özel Takev Fen ve anadolu Lisesi ve Özel Işıkkent Eğitim Kampusü lise öğrencileri ile 60 öğrenci katıldı.Bu sene ki etkinliğin konusu çağımızın problemi Obezitenin Önlenmesi ve Doğru Beslenme Alışkanlıklarının Kazandırılmasıydı. Bu konuyla ilgili Endokrinoloji Uzmanı Doç Dr Ceyhun Dizdarer ve Diyetisyen Beste Alimert’den bir eğitim alan  öğrenciler konuyla ilgili 24 saat çalışma yapıp fikir ve iş önerisi geliştirdiler. İkinci gün 6 kişiden oluşan jüri heyetine projeler sunuldu ve tüm projeler değerlendirildi.

Jürinin oylarına göre, en iyi çözüm önerisini sunan birinci, ikinci ve üçüncü gruplar ödüllendirildi;
En iyi Çözüm Önerisini sunan 1. Grubtan Can Yalnız, Ebru Kasıkara, Aybike Öztürk, Beran Kayır, Papatya Çetin adlı öğrenciler, Mayıs ayında Belçika’da gerçekleşecek olan Avrupa İnovasyon Kampı’nda ülkemizi temsil edecek olup. 1,2.,3.  olan Gruplar  daki tüm öğrenciler Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Girişimcilik Eğitimi Girişi’ne katılmaya hak kazandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları