13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Işık İlköğretim, MUN Konferansına Katıldı
08 Şubat 2012 Çarşamba 18:40

Işık İlköğretim, MUN Konferansına Katıldı

ABD’de Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nda (MUN) küçük yaşlarına rağmen başarılı sunumlarıyla parmak ısırttı.

FMV Ayazağa Işık İlköğretim Okulu öğrencileri, Harvard Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu tarafından Boston’da 26-29 Ocak tarihleri arasına düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nda (MUN) Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

Türkiye’den katılım hakkı kazanan iki ilköğretim okulundan biri olan FMV Ayazağa Işık İlköğretim Okulu’nun 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 11 kişilik MUN ekibi Tacikistan delegasyonu olarak, dünya sorunlarına çözüm yolunda ‘’bizimde sözümüz var’’ dedi.

Işık ekibinde Bora Suda, Mehmet Efe Akgül, Selin Toprakkıran, Gökşen Dündar, Eylül Yasasever, Erdem İnce, Lara Yılmaz, Deniz Ceren Canlı, Zeynep Çınar, Zeynep Vanlı ve Naz Başoğlu isimli öğrenciler yer aldı.

37 farklı ülke ve ABD’nin farklı eyaletlerinden yaklaşık 3.200 öğrencinin katıldığı konferansta Işık’lı minik diplomatlar ‘insan hakları, küresel ısınma, silahsızlanma ve uluslararası güvenlik’ gibi dünyayı ilgilendiren önemli sorunları tartıştılar ve daha iyi ve yaşanabilir bir dünya için önerilerini ortaya koydular.

Işık’lı ilköğretim öğrencileri, konferans kapsamında New York’taki BM Genel Merkezi’ni, Güvenlik Konseyi’ni ve BM Genel Kurulu’nu ziyaret ettiler. Ayrıca Amerikan Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un Birleşmiş Milletler’de yapacağı toplantının ön hazırlıklarını da yerinde izleme şansına sahip oldular. Öğrenciler ayrıca BM yetkililerinden brifing alarak yöneltilen çeşitli soruları yanıtladılar.

İlköğretimden liseye Türkiye’yi başarıyla  temsil ettiler

FMV Ayazağa Işık Lisesi bu yıl Model Birleşmiş Milletler Konferansları’nda Türkiye’yi başarıyla temsil etti. 19-22 Ocak 2012 tarihleri arasında ABD’nin Yale Üniversitesi’nde düzenlenen MUN Konferansı’na Türkiye’den katılan tek okul olan FMV Ayazağa Işık Lisesi ekibi de kısa bir süre önce ülkemize Onur Ödülü getirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları