18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Dünyasının Liderleri JCI Kongresi’nde
04 Kasım 2007 Pazar 14:05

İş Dünyasının Liderleri JCI Kongresi’nde

5 - 10 Kasım 2007 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında, 6 Kasım’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi düzenlenecek.

Junior Chamber International (JCI) Türkiye tarafından 5-10 Kasım tarihlerinde Antalya Topkapı ve Kremlin Palace Otelleri’nde gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında, 6 Kasım Salı günü Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi düzenlenecek. Zirvede, Microsoft ve Sanyo gibi çokuluslu şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ve SPK Başkan Yardımcısı Ender Çolak gibi önemli isimler de kurumsal sosyal sorumluluğu tartışacaklar.

Zirvenin açılış oturumu, Kremlin Oteli’nde yapılacak. JCI Genel Kurulu’nun toplanacağı sabahki oturumun onur konuşmacısı, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi İletişim ve Kamu İşleri Sorumlusu Carrie Hall olacak. Hall, Küresel İlkeler Sözleşmesi hakkında kapsamlı bilgi verecek.

Sabahki oturumun ardından Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nin açılış konuşmaları gerçekleştirilecek. Milletlerarası Ticaret Odası Finansal Hizmetler Komisyonu Dünya Başkan Yardımcısı ve JCI Türkiye Kurucu Üyesi Güler Manisalı Darman, dünyada ve Türkiye’de kurumsal sosyal sorumluluk konusunun önemine değinen bir sunum yapacak. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ise konuşmasında kurumsal sosyal sorumluluk anlayışını KOBİ’ler açısından değerlendirecek.

Zirvenin ilk oturumu, Topkapı Oteli’nde 10.30’da başlayacak. Güler Manisalı Darman’ın moderatörlüğünde yapılacak oturumda, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk: Kanunlar mı, Pazarın Etkisi mi?” konusu işlenecek. Oturuma, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Comastri, Türk Telekom Kurumsal Marka Direktörü Soydan Cengiz, Sanyo Japonya’dan Keiichi Casey Kawashima ve SPK Başkan Yardımcısı Ender Çolak katılacaklar.

Öğle yemeğinin ardından ikinci oturuma geçilecek. CSE Yönetim Direktörü Nikos Avlonas’un moderatörlüğünde gerçekleştirilecek oturumda, “Kurumsal Sosyal Sorumluluğu İş Stratejinizle Entegre Etmek: Kurumsal Sosyal Sorumluluğun Şirket Değerine Etkisi, Kurumsal Sürdürülebilirlikteki Rolü ve Önemi” konusu ele alınacak. Oturuma, Nur Advisors Direktörü Kavilash Chawla, KentKart Başkanı Mazhar Basmacı ve Anel Group Başkanı Rıdvan Çelikel katılacaklar.

Kahve molasının ardından günün son oturumu yapılacak. Şahinler Holding Başkanı Kemal Şahin’in onur konuşmacısı olacağı oturuma, JCI CSR Başkanı Graham Hanlon başkanlık edecek. Oturum, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Semra Aşçıgil, Spacecamp Direktörü Scott Woodham ve JCI Türkiye’nin yöneticilerinden Dr. Çağrı Bagatur’un katılımlarıyla gerçekleşecek.

Zirve kapsamında, 7 Kasım Çarşamba günü, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalıştayı düzenlenecek. Çalıştaya, JCI CSR Başkanı Graham Hanlon başkanlık edecek. 9 Kasım Cuma günü ise Kremlin Oteli’nde kapanış oturumu yapılacak. Oturumun onur konuşmacısı, Birleşmiş Milletler’den Fred Dubee olacak. Aynı gün, “JCI’ın Küresel İlkeler Sözleşmesi Aracılığıyla Kurumsal Sosyal Sorumluluk Anlayışını Geliştirme Girişimleri” konulu bir bildiri de yayınlanacak.

Türkiye’nin Tanıtımına Katkı

62. JCI Dünya Kongresi’ne, 120 ülkeden yaklaşık 5.000 kişinin katılması bekleniyor. Kongrede, “kurumsal sosyal sorumluluk” konusu tartışılacak. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongre kapsamında ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel gibi çeşitli gündüz programları düzenlenecek; ödül törenleri ve ülke geceleri yapılacak. Ayrıca, aday ülkeler arasında yapılan seçimle, 2 yıl sonrasının kongre yeri belirlenecek. 62. JCI Dünya Kongresi, Türk iş dünyasının, turizminin ve ticaretinin gelişimine katkı sağlayacak, ülke tanıtımında önemli rol oynayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları