24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Dünyasından Koçluk Zirvesine Tam Not
23 Mart 2012 Cuma 11:27

İş Dünyasından Koçluk Zirvesine Tam Not

ICF Türkiye - Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Koçluk Konferansı 2012, iş dünyasından yoğun ilgi gördü.

Dünyadaki önde gelen koçluk organizasyonu olan ICF (International Coach Federation - Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Koçluk Konferansı 2012, iş dünyasındaki pek çok profesyonel yöneticiyi ve koçluk alanındaki uzman isimleri biraraya getirdi.

1995 yılından bu yana 100‘den fazla ülkede 19 binden fazla profesyoneli temsil eden, oluşturduğu standartlar ve akredite ettiği eğitim programları ile koçluk mesleğinin gelişmesine katkıda bulunan ICF’in Türkiye yapılanması ICF Türkiye tarafından İstanbul Point Barbaros Hotel’de düzenlen etkinlik 200’den fazla katılımcıyı ağırladı.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Koçluk Konferansı 2012'de, dünyanın en hızlı büyüyen ikinci mesleği olan koçluğun gelişimi, kurumlarda nasıl kullanıldığı ve şirketler için getirisi masaya yatırıldı. Katılımcıların, profesyonel koçların deneyimlerini birebir onlardan dinleme fırsatı yakaladığı etkinlik kapsamında profesyonel yöneticiler kendi şirketlerindeki koçluk deneyimlerini de paylaştı.

Açılış yabancı konuklarla yapıldı…
Konferansın merakla beklenen yabancı konuklarından olan Performance Consultants International’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sir John Whitmore, “Ben liderim, herşeyi bildiğimi sanıyordum” başlıklı sunumunda, başlangıçta sporda kullanılan iç oyun - dış oyun tekniğinin kişileri ve giderek büyük organizasyonları nasıl başarıya götüreceğinin ipuçlarını verdi. Whitmore’un ardından söz alan ICF Global Başkanı Janet M. Harvey ise  “Koçluktan gereken katma değeri almayı nasıl sağlarsınız?” konulu sunumunda koçluk hizmetlerinden nasıl faydalanılması gerektiğine değindi. Koçların görevlerinden birinin liderlerin hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak ve onlara yön göstermek olduğuna değinen Harvey katılımcılara bazı tavsiyelerde de bulundu: “Daima hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanın. Organizasyonun sağlıklı işleyişi ve olumlu sonuçlara odaklanın. Liderlik yetkinlerinizi ve özelliklerinizi belirleyin”.


Türk profesyoneller damga vurdu…
Anadolu Endüstri Holding A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörü Osman Alptürer’in Sınırların ötesine geçmek konulu sunumuyla ikinci yarısına başlanan Koçluk Konferansı 2012, Boyner Holding İK ve Kurumsal İletişim Direktörü İdil Türkmenoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen Koçluktan Neden ve Nasıl Yararlanıyoruz? konulu oturumla devam etti. Oturum kapsamında T-Bank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hakkı Yıldırmaz, Olmuksa Pazarlama ve Satış Direktörü Serdar Çiloğlu, Roche Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Berrin Yılmaz, TAV İnsan Kaynakları Direktörü Yiğit Oğuz Duman ve Ernst & Young, Central and Southeast Europe Learning Leader Zeynep Anamur Perek, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Koçluk Konferansı 2012, Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç’in Borusan'da koçluk uygulamaları ve getirileri başlıklı sunumuyla son buldu.

İletişim sponsorluğunu Kariyer.net’in yaptığı zirvenin, PR sponsorluğunu TIME Public Relations [TimePR] yürüttü. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün hizmet ve ürün sponsoru olduğu Koçluk Konferansı 2012'ye Uzgörü, Birkman, Erickson, Carbon ve Yarasa Yapım destek verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları