17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Dünyasına Yurtdışında Dil Eğitimi
01 Temmuz 2008 Salı 14:25

İş Dünyasına Yurtdışında Dil Eğitimi

Hey Travel Trends, iş dünyasında başarı için bir gereklilik haline gelen ingilizce eğitimi için kişiye özel seçenekler sunuyor.

İş dünyasında rekabet hız kazanırken, bir adım öne geçmenin yolu bilgiye yatırım yapmaktan geçiyor. Bilgiye yatırım yapan şirketler, yurtdışıyla iletişim kurarak birer Dünya Şirketi haline de geliyor. Bazı şirketler ise gittikleri ülkede yabancı dil sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

Hey Travel Trends Eğitim Bölümü Müdürü Selin Çizmeci, iş dünyasında bazı projelerin dil engeline takılıp sonuçlanmadığını hatırlatarak, "İş adamları için İngilizce konuşabilmek artık lüks değil, başarı için bir gereklilik haline geldi. Profesyonellerin zamanının değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden kişiye özel ve bire bir eğitim programları hazırladık" diyor.

İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ve Malta"da aralarında Hampstead School of English, International House, London School of English ve UCLA gibi ünü dünyada kanıtlanmış okullarıyla çalıştıklarını söyleyen Çizmeci sözlerini şöyle sürdürüyor:
"Çalıştığımız okulların Executive (üst düzey) dil kurslarına, dünyanın dört bir yanından işadamı ve yöneticiler katılıyor. Kurslara katılanlar kısa bir sürede büyük bir gelişim gösteriyor. Çünkü, programın içeriği yöneticilerin ilgi alanları ve ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanıyor."

Yöneticilere yönelik bire bir kurslarda sürenin haftada 20 ile 30 saat arasında değiştiğini belirten Çizmeci, bu kurslarda içeriğin tamamen katılımcının ihtiyaç ve isteğine göre tasarlandığını vurguluyor. Bire bir kurslarının özellikle İngilizce öğrenimine yeni başlayanlar için ideal olduğuna değinen Çizmeci şunları söylüyor:

"Bu kurslarda ortalama haftada 20 ders izlenir ve program 1-2 hafta sürer. Ayrıca, İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ve Malta merkezlerinde yoğun iş İngilizcesi konusuna odaklı okullarla da çalışıyoruz. Bu kursları özellikle genç yönetici adaylarına öneriyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları