25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Dünyası, Business Analytics Serieste Buluştu
20 Nisan 2011 Çarşamba 12:58

İş Dünyası, Business Analytics Series'te Buluştu

İş analitiği yazılım ve hizmetlerinin liderlerinden SAS, gerçekleştirdiği SAS Business Analytics Series Turkey 2011 konferansında iş dünyasının yöneticilerini ağırladı.

SAS"ın 35 yıldır analitik ile dünyayı dönüştürmesini konu alan etkinlik, SAS tarafından sağlıktan bankacılığa birçok sektörde meydana getirilen pozitif değişimlere değindi. Swissotel The Bosphorus"ta düzenlenen konferans, Türkiye"nin bankacılık, sigortacılık, telekomünikasyon, perakende sektörlerinden, holding ve kamu kuruluşlarından üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel oturumda SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu"nun açılış konuşmasının ardından, sözü alan SAS Kıdemli Başkan Vekili ve Pazarlama"dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jim Davis, analitiğin dünyada yarattığı pozitif dönüşümü anlattı. Sonrasında gerçekleştirilen Analitikle Rekabet Eden Organizasyonlarda Dönüşüm panelinde, SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu moderatörlüğünde Türkiye"nin öncü bankacılık, sigortacılık ve telekomünikasyon firmalarının üst düzey yöneticileri deneyimlerini paylaştı. Organizasyonlarda analitik altyapının nasıl kurulması gerektiğini açıklayan sunumuyla SAS Global İş Danışmanlığı Birimi Kıdemli Danışmanı Aiman Zeid"in ardından etkinliğin platin sponsoru HP"nin Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar konuşmasını yaptı.

Öğleden sonra Ereteam, Teradata ve Ultima"nın sponsorluklarında gerçekleştirilen paralel oturumlarda Suistimal ve Mali Suçlar Yönetimi, Analitik CRM, Risk Yönetimi, Talep Tahminleme, Veri Yönetimi gibi birçok konuda İş analitiğinin sağladığı faydalar masaya yatırılarak en yetkin çözümler sunuldu.

Müşterilerin başarı hikayelerinin de paylaşıldığı paralel oturumların konuşmacıları arasında Kadir Dindar (SAS EMEA Müşteri Zekası Yetkinlik Merkezi Strateji Lideri), Renzo Traversini (SAS İtalya Riskten Sorumlu İş Geliştirme Direktörü) ve Stu Bradley (SAS Global Suistimal ve Mali Suçlar Yönetimi Birimi Direktörü) yer aldı.

İş analitiğinin kurumsal altyapıda gerçekleşmesinin büyük önem taşıdığını belirten SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu, SAS Business Analytics Series Turkey 2011 etkinliği hakkında şunları söyledi:
"SAS dünyada olduğu gibi Türkiye"de de iş analitiğinin en uzman firması olarak, çalışmalarını sadece iş analitiği üzerine yoğunlaştırıyor. Gündemi yakından takip eden SAS, kurumların iş problemlerini kavramaya odaklanıyor, karlılığı ve performansı artıran çözümler sunarak 1 numaradaki yerini koruyor."

Analitiğin planlamadan operasyonun merkezine indiğine de değinen Nalbantoğlu, analitik uygulamaların öneminin daha da arttığını söyledi. Kurum içerisinde analitik kültürün oluşması gerekliliğinin gittikçe daha çok hissedildiğini kaydeden Nalbantoğlu, "Artık karar verme süreçleri daha da kısalıyor ve analizler gerçek zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla veriyi analiz ederek, örneğin müşterilere yapılabilecek en uygun kampanyalar yine arka planda tasarlanabilirken, müşterinin gösterdiği reaksiyondan hareket ederek anında cevap vermenin de mümkün olduğu bir ortam gerekli. Analitik artık planlama, operasyon ve kontrol aşamalarının hepsinde bulunuyor" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları