04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Bankası ve Darüşşafaka İşbirliği
03 Eylül 2008 Çarşamba 17:04

İş Bankası ve Darüşşafaka İşbirliği

Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası, 81 İlden 81 Öğrenci adı ile 100 Milyon dolarlık eğitim bursu programı başlattı.

"İş Bankası bir Cumhuriyet müessesesidir ve Cumhuriyet müessesesi olarak kalacaktır" diyen Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, ülkenin aydınlık geleceğini yaratmada eğitimi en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ifade ederek, Türkiye"nin en eski eğitim kurumlarından Darüşşafaka Cemiyeti ile kapsamlı bir eğitim bursu programı başlattıklarını açıkladı. Bu anlaşma ile İş Bankası ve Darüşşafaka arasında 1939 Erzincan Depremi dolayısıyla başlayan ve depremde yetim kalan öğrencilerin eğitimine bankanın destek vermesini öngören ilk işbirliği de 68 yıl aradan sonra yeni bir boyut kazanmış oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti ile yaptığı işbirliği uyarınca Türkiye İş Bankası "81 İlden 81 Öğrenci" adını taşıyan proje kapsamında Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin eğitim, barınma, gıda ve diğer tüm giderlerini, Darüşşafaka"ya başlama tarihlerinden üniversite hayatlarının sonuna kadar üstlenecek. Genel Müdür Özince, proje kapsamında, 2008 - 2009 öğretim yılında Darüşşafaka"da eğitime başlayacak ilk 81 öğrencinin üniversiteden 14 yıl sonra mezun olacaklarını ve sürede bankanın sağladığı bursun 100 milyon doları, bu kaynakla eğitim alan öğrenci sayısının da 1.000"i aşacağını söyledi.

(ANKA)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları